Aldığı etten ‘şarbon’ bulaştıktan sonra canını tahakküm kurtardı! Bundan Sonra evine ten sokmuyor

Elazığ’dahi dallı güllü Bekir Görgülü , kestirmece 2 ay önceki ayrımsız kasaptan kırmızı et aldı. O dönüş eşinin yerine yemeği kendisi eden Bekir Entelektüel, yemeği ailesiyle birlikte yedikten sonraları el ve vücudunda yaralar çıktı. Ziyalı, yaraları sivilce diye hastaneye gitmedi. 9 ahit sonradan müstacel servise giden Entelektüel, elan sonra yaranın büyümesiyle yeniden hastaneye gitme kararı aldı.

YAŞADIKLARINDAN SONRA EVİNE BİR DAHA ET SOKMADI

Fırat Üniversitesi Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde yapılan tetkiklerde Işıklı’de şarbon tayin edildi. Hastanın vücut yediğini söylemesi üzerine üstelik format Elazığ devlet Afiyet Müdürlüğü ile Tarım ve Orman iklim Müdürlüğüne iletildi ve ekiplerin ette yaptığı incelemede şarbona rastlandığı kaydedildi. 25 dönem hastanede yattıktan sonraları taburcu edilen ve bulaş riskinden çevre kestirmece 2 aydır evinde oturan Aydın, sağlığına kavuşmanın ekşimsi mutluluğunu yaşıyor. Şifahane odasında kasabın kendisini görüşme etmesini beklediğini dile getiren Görgülü, ayrıca o günden beri evine al et almadığını ve almayı üstelik düşünmediklerini kaydetti.

25 DÖNÜŞ BOYUNCA TEDAVİ GÖRDÜ

Elazığ’birlikte hareketlilik gösteren tıpkı kasaptan kısaca 2 ay önce ten aldıktan bilahare hastanelik olduğunu dile getiren Bekir Vazıh, ” Bu etten bana şarbon bulaştı. Hastaneye gittim. Orada 25 aktarılma tedavi gördüm, 15 haset kritik ve çok zordu. Benim açımdan geceleri haddinden fazla acılı geçiyordu. Antibiyotik, serum ve çare tedavisi gördüm. Bu tedaviler soncundan taburcu oldum. Topluma bulaşmamam gerektiği söylendi. 2 aydır evimdeyim. İşimden gücümden oldum. Hiçbir aksiyon yapamadım ve tahakküm geçiniyorum. Bana ayrıca binlerce mesaj geldi ve çoğu yaşama bu hastalığı bilmiyor” dedi.

“ETÇI BENİ HANGI ARADI HANGI ÜSTELIK SORDU”

Taburcu olduğu günden beri evine cilt sokmadığını ve imdi de almayı düşünmediğini tamlayan Aydınlık, ” Bu çor jale etten bulaşıyor. Evine getirdiğin jale eti eldivenle yıkarsan bulaşmaz. Fakat elinde iğne ucu büyüklüğünde tıpkısı elem varsa bu çor aracısız götürüyor. Benim elimde mayasıl vardı. Onun üzere tetik olalım. Ben o günden bugüne 2 ay geçti eve deri almamışım. Cilt almaya korkuyorum çünkü şimdiye kadar aldığıma üstelik pişmanım. Paramla deri aldım amma geldi hayatıma para oldu. Bundan sonrasında üstelik eve ten alıp almayacağımı antlaşma gösterecek. Ayrıca hayvan sahiplerinden ricam, hayvanların aşılarını yaptırsınlar. Algın hayvanları kasaplara vermeyelim. Antrparantez etçi beni ne aradı ne dahi yanıma geldi. Hastane odasında onu bekliyordum. ” diye konuştu.

Share: