AKP Çanakkale Yöneticisinden İş Bırakan Doktorlara: “Bu Cesamet Daha Ne Yapsın Size!? Bu Resmen Şerefsizlik, Yöntemince Edepsizliktir!”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Eşkâl İlçe Yöneticisi Tehlikesiz Başol, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla hisse senedi tevdi eylemi eden araştırma görevlisi hekimler amacıyla, “Bu neyin grevidir!? Bu devlet elan hangi yapsın size!? Bu resmen şerefsizlik, yöntemince edepsizliktir!” paylaşımı yaptı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’nde etkin asistan doktorlar birlikte mahdut genelinde olduğu kabil, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yeni katma ifa yönetmeliğinin dışında bırakılmaları gerekçesi ile iş salıverme eylemine başladı. Eylemin erte birlikte süreceği öğrenildi.

AKP Çanakkale Suret İlçe Yöneticisi Tehlikesiz Başol ise içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşım ile gösteri yapan doktorlara müteveccih güç ifadeler kullandı. Başol’un paylaşımı şöyle:

“ÇOMÜ Hastanesinde esasen grev var! Bugün ve ferda. Bu neyin grevidir!? Bu celal daha ne yapsın size!? Bu resmen şerefsizlik, resmen edepsizliktir! Çıngı hakkım varsa sizde, haramdır!”

Share: