Akıbet beş yılda kiracıların sunu çokça arttığı şehirler

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın marifetiyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,8 düşüşle 300,1 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 12,6 düşüşle 1.989,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,72 (Önceki %3,64), 15 yıllık yüzdelik 3,00 (Geçmiş %2,95), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 3,18 (Eski %3,04), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,56 (Önceki %3,54) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma ya birlikte refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek familya konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun adına anadan görme ve amme kredileri gelmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan hane satışlarını gösteren güvenli bir gösterge kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvurularıkapsıyor. Indeks, eksiksiz refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla gani bire bir nişanlık adına değerlendiriliyor.

Araştırı 21 Ocak ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Tüketiciler enflasyondan sakınmak amacıyla ne yapıyor?

 

Bankacılık sektörü çalışan sayısı azaldı

 

Share: