ABD’de yıpranmamış hane satışları 9 ayın zirvesinde

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Ev sahibi başlamak, icar ödemeyeceğiniz anlamına gelse birlikte bir nice maliyeti var. Bunlar ortada taşınmazlar vergisi, maaş kredi ödemeleri ve elan fazlası düzlük alıyor. ABD’üstelik sülale isticar oranları yıllardır tahavvül gösteriyor. Önde gelen ara sıra şehirlerde ise tarihi yükselişler görülüyor. Coğrafi namına kiracı sayısının ve kiraların en çokça arttığı şehirler, MEMLUK’da Florida, Teksas, Indiana ve Georgia eyaletlerinde düz alıyor. Mucize sıfır bire bir şekilde bu bölgeler tıpkısı zamanda ÇAKER’nin ayrıksı bölgelerinden kafile düz şehirler. İşte serencam beş yılda ESIR’bile kiracıların bildirme çok arttığı şehirler.

1. Killeen, Teksas

Şehirde serencam beş yılda ocak sahiplerinin oturduğu evlerin sayısı %6,4 artım gösterirken, bir dönemde kiracıların oturduğu evlerin sayısı %28,1 çoğalma gösterdi. 

Şehirde sülale sahibi ve kiracılar arasındaki abra, kiracıların lehine işledi. Ev sahiplerinin oturduğu evler tüm evlerin %43’ünü oluştururken, kiracıların oturduğu evler %56,2’sini oluşturdu.

 

2. Fishers, Indiana

Indianapolis’mağara banliyö bölgesi olan Fishers’ın nüfusu 2010 ve 2019 yılları ortada tansık bir yükseliş gösterdi. Alelumum ev sahiplerinin aşkın sayıda olduğu şehirde, kiracıların oturduğu evlerin sayısı son beş yılda arttı. 2014 yılında dolu evlerin sadece 4,773’ü kiracılardan oluşuyordu. Fakat 2019 yılında bu miktar %53,1 yükselişle 7,308’e yükseldi. Şehirde kiracıların oranı 2014 yılındaki %16,9’luk seviyeden, %22’ye daha çok. Bu şekilde şehirde yaşayanların beşte birinden fazlası kiracılardan oluşuyor.

3. Frisco, Teksas

Dallas’ın kuzeyinde kayran alan Frisco, hemencecik büyüyen bire bir yörekent. Familya sahiplerinin oranı berenarı aşkın olsa üstelik, kiracıların sayısı birlikte serencam beş yılda yükseliş gösterdi. 2014 yılında kiracıların oturduğu evlerin sayısı 11 binin altındayken, 2019 yılında %56,2 yükselişle 17,101’e yükseldi.

4. Palm Coast, Florida

Palm Coast’ta bile kiracıların sayısı serencam beş yılda hemencecik arttı. Kiracıların oturduğu evlerin sayısında ilgi albenili aynı yükseliş görüldü. 2014 yılında evlerin 5,661’inde kiracılar otururken demincek bu cirim 8,156’evet yükseldi. Bu değiş ise %44,1’lik aynı yükselişe belen ediyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre şehirde kiracılar umum evlerin dörtte birinden fazlasını oluşturuyor.

5. Miramar, Florida

Miramar’birlikte kiracı sayısındaki artım, familya sahibi sayısındaki artışı degaje duruluk geride bıraktı. Karı sahiplerinin oturduğu evlerin sayısı sadece %3,2 artarken, akıbet beş yılda kiracıların oturduğu aile sayısında %30,5 yükseliş görüldü. Demin şehirde kirada olan evlerin sayısı, tamam evlerin yaklaşık %31’kayınbirader oluşturuyor.

6. Warner Robbins, Georgia

Son yıllarda şehirleşen Warner Robbins’da, celse oranı bile yükseldi. Şehirde oturulan evlerin sayısı sonuç beş yılda 26,574’kap, 30,021’e yükseldi. Bir dönemde ev sahiplerinin oturdu evlerin sayısındaki büyümede durgunluk görüldü ve yükseliş %2,5’le ilişkin kaldı. Buna rağmen kiracıların oturduğu evlerin sayısı %26,4 yükselişle 11,689’dan 14,771’e çıktı. Bunun sonucunda karı sahiplerinin oturduğu evler ve kiracıların oturduğu evlerin oranları yaklaşık yarı yarıya oldu.

Florida’dahi halka uyartı: İguana yağabilir!

 

MEMLUK’da Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 872 bini geçti

 

New York’ta maske uyumsuz zorunluluğu düşüncesiz getirildi

 

Share: