ABD’de MBA endekslerinde düşüş bitmeme ediyor

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,8 düşüşle 206,4 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 düşüşle 631,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,74 (Geçmiş %5,82), 15 yıllık yüzde 4,95 (Önceki %4,88), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,67 (Eski %4,60), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,32 (Geçmiş %5,31) oldu.

Hikmet Notları:

Mortgage etraf endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma ya da refinansman için yapılan bütün anadan görme ve oran kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına makul kendisine geleneksel ve amme kredileri almak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren emin bir karine yerine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, yekpare refinansman üzere yapılan mortgage kredi faaliyetleri amacıyla iyi tıpkısı semptom namına değerlendiriliyor.

Araştırı 22 Temmuz ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de bölük fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

ABD’de haftalık pejmürde satışlarda artım

 

ABD’de tüketici güveni düştü

 

Share: