ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran marifetiyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 0,7 artışla 269,5 benek olurken, refinansman endeksi yüzde 2,8 düşüşle 1.778,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 4,27 (Önceki %4,09), 15 almanak yüzdelik 3,55 (Geçmiş %3,39), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,36 (Esbak %3,38), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 4,02 (Geçmiş %3,79) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet üstelik refinansman amacıyla yapılan bilcümle anadan görme ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ocak konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın namına anadan görme ve amme kredileri olmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren inanılır benzeri tezahür kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan hep başvuruları
kapsıyor. Endeks, tüm refinansman için yapılan mortgage cesaret faaliyetleri amacıyla gür tıpkısı nişane adına değerlendiriliyor.

Araştırı 11 Mart ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de yaz saati uygulaması kalıcı ağıl geliyor

 

BENDE, İspanya’ya 950 milyon dolarlık helikopter satacak

 

Rusya’dan ESIR Başkanı Biden ve bakanlara müeyyide kararı

 

KUL’de karışık satışlarda artma sürüyor

 

Share: