ABD’de MBA endeksleri artım gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı yakın tarafından paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 1,0 artışla 272,6 puan olurken,  refinansman endeksi yüzde 0,9 yükselerek 3.520,7 puana geldi.
Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,03 (Geçmiş yüzdelik 3,06), 15 almanak  yüzde 2,38 (Önceki yüzde 2,41), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 2,68 (Geçmiş  yüzdelik 2,90), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,13 (Eski yüzdelik 3,19)  oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya dahi refinansman üzere  yapılan bütün geleneksel ve oran kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düz alıyor. MBA satınalma endeksi, yegâne ocak konutlarının satın alınması için  yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına uygun adına  anadan görme ve kamu kredileri oluşmak için piyasadaki bilcümle ürünleri  içeriyor. Fihrist, var olan bölük satışlarını gösteren güvenli ayrımsız  emare yerine akseptans ediliyor.  MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman için kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları  kapsıyor. Dizin, cümle refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat  faaliyetleri üzere ongun ayrımsız sendrom kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 20 Ağustos ile sona ermiş haftayı kapsıyor. 

Dubai’de gayrimenkul sektörü ivme kazandı

ABD’de kullanılmamış konut satışları toparlanma eğiliminde

 

Share: