YÜRÜYENLER ENGEL GÖRMESİN DİYE KALDIRIMLARDAKİ ÇİVİLERİ SÖKÜP, DIKME DALLARINI BUDUYOR

TÜRKİYE’ye 3 yıl ilk gelip Batman’da yaşamaya başlayan Suriye uyruklu Muhammed Son Teşrin (59), yürüyenler kötülük görmesin, ayaklarına batmasın diye niteleyerek kaldırımlarda mevcut uyuşturucu parçalarını, çivileri sonsuz elinde taşıdığı çekiç ve penseyle söküyor, sarkan dikme dallarını buduyor. Esnaf Fahrettin Çetinkaya, ‘İlk posta hakeza aynı şeyle karşılaşıyoruz. Böyle eşhas gördüğümüz zaman biz adi bahtiyar oluyoruz. Böyleleri ferah ki var dedi.

Suriye uyruklu Muhammed Kasım, 3 sene evvel Türkiye’ye gelerek Batman’a yerleşti. Elinde çekiç ve pense ile dolaşan Teşrinisani, kaldırımlarda yürüyenler zarar görmesin, ayaklarına batmasın diye niteleyerek, yerde kâin uyuşturucu parçalarını ve çivileri söküyor, sarkan dikme dallarını de buduyor. Bekar olan ve arada bir eksantrik illere birlikte gittiğini belirten Son Teşrin, bu işi Cenabıhak rızası için yaptığını söyledi. Muhammed Son Teşrin’ı elinde çekiçle kaldırımdaki çivileri sökerken görenler ise önce evvel şaşırıyor, gerçeği öğrenince üstelik takdir ediyor.

‘BÖYLELERİ İYİ Kİ VAR’

Turgut Özal Bulvarı’nda hisse senedi yeri mevcut Fahrettin Çetinkaya, ‘Bir keleş geldi. Baktım elinde çekiç ve pense vardı. Dalları buduyordu. Ondan bilahare başlı falanca vardı yerde. Onları sökmeye çalışıyordu. İlk el hakeza bir şeyle karşılaşıyoruz. Böyle kişileri gördüğümüz zaman tığ basit bahtiyar oluyoruz. İyi kim varlar. Böyleleri iyi kim var’ diye konuştu.

Bir ayrıksı esnaf birlikte Son Teşrin’ın bu davranışını takdirle karşıladıklarını ve çokça domuzuna bir hareket yaptığını söyledi.

Share: