Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli parçalı yer kayran çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Veli, Akdeniz, İç Küçük Asya, Karadeniz, Gün Doğusu Küçük Asya’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve düzlük meydan asuman gürültülü boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda kuvvetli; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerli yerine çok sağlam ve incitici, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun bağırsak ve mağrip kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yıldız, çöz ve garp kesimlerde mevsim normallerinin altında düşecek, diğer yerlerde zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum yıldız ve kuzeybatı, yurdun cenup ve şark kesimlerinde cenuplu yönlerden belli belirsiz, ara sıra itidalli kuvvette; Marmara ile Yıldız Veli kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa kesiksiz sıkıntı (40-70 kayran vadi 80 km/sa) şeklinde esecek. Kâh illerde beklenen albeni durumuyla günün sunu erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, boğanak, saha saha asuman gürültülü boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların yıldız kesimlerinde yerli tevessül etmek için kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve çokça bulutlu, aralıklı boğanak yağışlı 21

İzmir: Modüler ve bir iki bulutlanmış 26

Adana: Modüler ve çok bulutlu, aralıklı bora ve meydan yer asuman curcunalı sağanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, aralıklı bora ve kayran kayran gök patırtılı boğanak yağışlı 25

Samsun: Modüler ve çokça bulutlu, sağanak yağışlı 21

Trabzon: Parçalı ve çokça bulutlu, bora yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlanmış, bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve çokça bulutlanmış bora yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: