Bayburt haberi! Bayburt’ta sağlam yağmur ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt için akva yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerli kalkışmak için boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Çekicilik sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif kimi vakit mutedil kuvvette, kısa süreli sıkıntı (40-70 düz saha 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve güdük kesiksiz fırtına (40-70 saha saha 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, bina uçması, ongun devrilmesi gibi olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve gün batısı kesimleri için akva bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şarki çevreleri amacıyla sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, zaman geceleyin saatlerinden itibaren erte akşam saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve mağrip kesimlerinde domestik adına akva sağanak ve gök ses boğanak bekleniyor.

Share: