Vali Görgüsüz: “Robotik kodlama atölyesi öğrencilere çok nazik katkıda bulunacak”

Vali Görgüsüz: “Robotik kodlama atölyesi öğrencilere haddinden fazla balaban katkıda bulunacak”

Ortaokul öğrencileri için robotik kodlama atölyesi açıldı

SAMSUN Samsun’da benzeri okula kazandırılan robotik kodlama atölyesinin açılışında konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Görgüsüz, “Öğrencilerimiz burada uygulayım bilimi ile az buçuk daha yakınlaşacaklar. Öğrencilerimize haddinden fazla balaban katkıda bulunacağını biliyoruz. Bunlar küçük dokunuşlar fakat önemli konulardır” dedi.

İlkadım ilçesinde mevcut Şehit Burak Print İmam Hatip Ortaokulu’na Sefer Arkadaşım Derneği’nin katkılarıyla Fatma Baran Robotik Kodlama Atölyesi sınıfı açıldı. İçerisinde kodlama setleri, cümbüş devreleri, bilgisayarlar, öğrencilerin kişi radyosunu yapabileceği maharet imkanlar ve yetişek materyallerinin bulunduğu atölye protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.

“İnşallah ülkenin geleceğinde bayram sahibi olacaklar”

Açım öncesi müracaat işleyen Ilbay Görgüsüz, “Buranın bizim üzere ayrı bire bir manası vardır. Şehidimizin ismini alan tıpkısı okulumuzdayız. Öncelikle Allah’tan yağmur diliyorum. Bizim yakın emek arkadaşımız Kemal Baran’ın eşinin vefatını, hüznünü bilcümle gelişigüzel yaşadık. Onun hayrına böyle tıpkı şeyi düzenliyoruz. Benzeri zamanda ‘Sefer Arkadaşım Derneği’ hakeza evire çevire ayrımsız jest yapmış, biz üstelik onlara teşekkürname ediyoruz. Eksiksizlik Baran kardeşimizin eşine tekrardan Allah’tan rahmet diliyoruz. Katkıda mevcut tam kurum ve kişilere yürekten teşekkürlerimi iletiyoruz. Bunlar aşağı dokunuşlar fakat yetişkin konulardır. Öğrencilerimiz burada, robotik kodlama atölyesinde teknoloji ile biraz daha yakınlaşacaklar. Öğrencilerimize çokça balaban katkıda bulunacağını biliyoruz. Buradaki öğrencilerimizin hepsi TEKNOFEST gençleridir. Bu kadar şeylerde teknolojiyle henüz yakından ilgilenmek vasıtasıyla ülkemizin geleceğinde inşallah söz sahibi olacaklar. Ben tekrardan kandırıcı ve hayır olsun diyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ilbay Dağlı’nın konuşmasının ardında kurdele kesilerek atölyenin açılışı gerçekleşti. Açılışa ayrıca İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Dr. Gaye Ağar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: