Ülke Partisi Genel Başkanı İnce, İstiklal Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla tıpkısı araya geldi

Şehir Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, İstiklal Caddesi’ndeki esnafı ülfet etti ve vatandaşlarla buluştu.

Beraberindeki heyetle, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşü öncesi Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde açıklama eden İnce, Türkiye’yi yıllardır karış karış gezdiğini söyledi.

Taksim Meydanı’nda kendisini ecnebi gibi hissettiğini belirten İnce, “Senelerce işçilere 1 Mayıs’ı yasaklayanlar, burayı sığınmacılara tasdik etmiş. Bu sorunu çözeceğiz. Sisi ile barıştıysa, yıldırı devleti dediği İsrail ile barıştıysa, Macron’la, Putin’le barıştıysa bunu üstelik çözecek. Şam’a nazik katılımcı atayacak. Sınırlarımızı koruyacak. Masaya oturacak. Açıkça kapı politikasını terk edecek. Hukuki statüsüne bakılarak arkalama edilecek, rastgele önüne gelene değil ve kafasız gün politikası baştan gözden geçirilecek.” diye niteleyerek konuştu.

İnce, Türkiye’nin “öğün güzeşte hanı” olmadığını anlatım ederek, şöyle bitmeme etti:

“Bu sorunu kesinlikle çözeceğiz. Böyle aynı şey olamaz. Türkiye’de yer az fotoğrafı Taksim Meydanı’nda çektiriyorum. Hakkari’de, Edirne’de, İzmir’de buradan çok fotoğraf çektiriyorum. Türkiye’nin kalbinde bana uzaylı kabil bakıyorlar. Burası benim memleketim, bizim memleketimiz. Türkiye’nin kalbi burası. Genişlik çokça insanın geçtiği düz burası. İşgal edilmiş durumda. Bu sorunu çözeceğiz.”

İnce, açıklamasının ardından Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever ve beraberindeki partililerle İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Gençlerin oturduğu kafeleri ziyaret fail İnce, vatandaşlarla ışık çektirdi ve esnafla dostça etti.

Muharrem İnce, daha bilahare İstanbul 17. Bienali’ni ülfet etti. Görevliden bienal üzerine bilgelik kayran İnce, ardından Galata Kulesi’nin altındaki bire bir çay bahçesinde partililerle öz içti.Share: