Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Parti’ye Deneyimsizlik Buluşması” düzenlendi

Van’dahi SELIM Fırka Gençlik Kolları marifetiyle “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Tümen’ye Toyluk Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Erkan Kandemir, SELIM Tümen’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini tamlayan Kandemir, Türkiye’nin bildirme taze, sunma ruhlu, heyecanı sunu erdemli illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk kez görüş kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye vermeye amade mısınız? Aramıza karışıklık tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara taannüt 2023’te Tayyip Erdoğan’a, AK Tümen’ye erbap çıkmaya hazır mısınız? İşte Van. Sizleri kutlama ediyorum. Programımızın okşayıcı olmasını diliyorum. Emek veren, gayret gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki Van, Recep Tayyip Erdoğan’a yeniden sahip çıkacak. ‘Acaba DÜRÜST Parti bölgede hangi yapacak? Van’de hangi olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler ki cahillik burada. SELIM Fırka gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu belen fişeği ile tamam Türkiye’ye emsal olacak.”

Curcuna havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde barış olanların, aklında, zihninde muadele olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te SELIM Parti sandıktan bir numara öğür yerine çıkma, Cumhurbaşkanımız dahi Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Doğru benzeri aksiyon yaptığımı zaman açık aynı şekilde görebiliyorum”

SELIM Parti Umumi Minval Deneyimsizlik Kolları Başkanı Eyyüp Haysiyet İnan üstelik “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Tümen”ye programının üçüncüsünü Van’da gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’birlikte 2023’te terörün değil, pir bir enerjinin, sunturlu gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu sürekli yerine hissedeceğiz. Van’de zaman çoluk çocuk aynı patırtılı veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi DÜRÜST Parti, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu benzeri Kürt kardeşiniz adına söylüyorum. Yıllar ilk ilk defa rey kullanacağımda çok heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem de milletimiz üzere önce oyumu DÜRÜST Tümen’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 sene sonra hangi büyüklüğünde akıllıcasına aynı iş yaptığımı bugün açık bir şekilde görebiliyorum.” diye konuştu.

Gençlerle el ele vererek, sosyal hayata bakir tıpkısı coşku getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda balaban tıpkısı huzurun hakim olduğunu vurguladı.

“Yıldırı bitti”

Çocukların çıktı okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, doktor, yazılımcı olduklarını rapor eden İnan, şunları söyledi:

“Tamam bu ince sürede biz ne kaybettik? Birey kaybettik. Kırk yıl süresince sağlık kaybettik, şehitler verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Akıbet hangi oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Demincek o zihniyetin ağzında büyük laflar var. Onlara Vanlı gençlerle alay malay şunu taharri etmek lazım. Buraya ne hizmeti getirdiniz? Buraya sağlık mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Terbiye mi, gelecek mi, hareket mi önerdiniz? Önerdikleri yemeden içmeden mağaralarda yıldırıcı bakmak oldu. İşte gördünüz. Yıllarca şehremaneti başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere uygun gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler üzere eskimemiş fırsatlar sundular mı? Müfit. Güzeşte Hakkari’deydim, bambaşka bir coşku vardı. Ağrı’dahi muadele ortamı var. Hakkari’den Van’a geceleyin üç buçukta geldim. Iri benzeri yiğitlik ve huzurla geldim. Geçmişte bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye havalimanı yapacağımız devir bilcümle 98 defa saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler zira bu bölgeye havalimanı, yol ve köprüyü reva görmediler. Demincek birileri ‘niye kat, hava meydanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri üzere ve istihdamı amacıyla yaptık.”

“Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana kadar şurası söyledik. Tıpkı siyasi parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O tümen HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Zaman artık Türkiye’üstelik terörün uzantısı ikinci tümen var. O bile Cumhuriyet Ahali Partisidir. Mersin’üstelik martir olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu pürneşe olsun. Onu martir eden sefil teröristler ne partinin raporunda daha çok? Cumhuriyet Altını El Partisinin raporunda çıktı. Zaman yıldırı örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’üstelik çıktı iki fırka terörün uzantısıdır. Biri HDP diğeri ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle tığ burada 2023 Türkiye’sine net bire bir cevap veriyoruz. Diyoruz kim Van’da gençler henüz aşkın teknolojiyle, henüz aşkın sosyal aktiviteyle, elan fazla kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a yer özden duygularımızla geldik. Sizlere şurası tetebbu etmek istiyorum. Van’dan öyle ayrımsız gürültülü verin kim İzmir’üstelik yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden komutan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi DOĞRU Parti’yi yeniden nüfuz yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların peşi sıra DJ Emre Kınay tayf aldı, çoluk çocuk halay çekti.

Programa, SELIM Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Cumhur Reisi Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Tümen MKYK Üyesi Senet Kayatürk, DÜRÜST Tümen Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kaza şehremaneti başkanları bile katıldı.Share: