Türkiye Tenis Ligi bitiş müsabakaları Trabzon’da başlıyor

Türkiye Alan Topu Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’un konuşması

Trabzon İl Cahillik ve Spor Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner’in konuşması

Fotoğraf çekimi

Türkiye Tenis Ligi final müsabakaları Trabzon’üstelik başlıyor

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş:

“Trabzon’un tıpkısı tenis şehri olabilmesi üzere zaman haddinden fazla muhteşem aynı kelle”

TRABZON – Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Atilla Ataman ile İl Cahillik ve Spor Müdürü Hayrullah Saz Şairi Çetiner ile alay malay Trabzon Beşirli Alan Topu Kompleksi kortlarında bugün başlayacak ve 18 Aralık’a büyüklüğünde sürecek Türkiye Alan Topu Ligi bitiş müsabakaları öncesi gazetecilerle buluştu.

Durmuş, EYOF Olimpiyat Toplumsal Tesisi’nde planlı basın toplantısında, hedefleri olan ve bu hedeflere duyulmak için stratejiler geliştiren benzeri federasyon olduklarını söyledi.

Hedefleri kapsamında teniste sunu gani sportmen yetiştirebilen ülkeler arasına girebilmek amacıyla savaş ettiklerini tamlayan Durmuş, “Trabzon, özellikle 2011 yılında Avrupa Alan Topu Oyunları’na eş sahipliği yapmış. Kaliteli standartları yüksek tenis merkezinde zaman Türkiye Tenis Finalleri’ni yapacağız.” dedi.

Durmuş, tenisin değme yerde ve her zaman oynanabilecek ayrımsız spor branşı olduğunu tabir ederek, “Trabzon tıpkı spor şehridir, bunu eksiksiz acun biliyor. Amma Trabzon’un ayrımsız tenis şehri olabilmesi için zaman haddinden fazla büyük benzeri başlangıç. Trabzonluları maçlarımızı izlemek amacıyla çağırma ediyoruz.” diyerek konuştu.

Trabzon’üstelik 25 milyonluk proje hayata geçirilecek

İl Toyluk ve Spor İl Müdürü Hayrettin Âşık Çetiner de bu haftanın Trabzon için önemine meni ederek, şunları kaydetti:

“Trabzon sahip olduğu tenis kompleksi ile Türkiye’deki 5 iri kompleksten tıpkı tanesi. Spor şehri Trabzon’un haddizatında bir tenis şehri olması gerekir ve inşallah olacak. Bu yönde adımlarımızı atıyoruz. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Spor Mabat kaynaklı yerine 25 milyonluk bire bir projeyi devreye alıyoruz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Misyon Zorluoğlu’na teşekkürname ediyorum. 6 pasaj daha tesisi kapatacağız ve o kompleksleri meşgul revize ederek gündeş ayla getireceğiz.”

Çetiner, Trabzon’un alan topu şehri olma önünde ilerlediğini belirterek, “Sürekli yalınlık olan tıpkısı alan topu akademisi ve altyapıdan peş yapıya akilane iri benzeri sportmen ivmesi yaşayacağız. Bunlar hayal olan şeyler değil, yeter ki isteyelim. Beşirli bu anlamda makro. Bu aktiflik de Trabzon üzere bire bir temel olacak.” dedi.

Trabzon’un renklerini koruyarak gelişen, dirilik sebeplerini geliştiren bire bir şehir olduğunu vurgulayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman, “Spor bu şehrin genlerinde var. Elden bizim açımızdan dahi çokça lahut olan Trabzonspor ve onun branşlarıyla ilişkin de değil, akıbet dönemde acun, olimpiyat ve bireysel sporlarda şampiyonların çıktığı bir kent.” ifadelerini kullandı.

Ataman, federasyonun Türkiye Alan Topu Ligi final müsabakaları içim finallerin yapılması amacıyla Trabzon’u seçmesinden dolayı teşekkürname ederek, Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin değme alanda gelişmesi üzere üzerilerine düşen temas desteği vermeye amade olduklarını söyledi.

Share: