Trabzonlu SMA hastası Egemen çağa tedavi amacıyla Dubai’ye gideceği haset bekliyor

Trabzonlu SMA Kalem 1 hastası 2 yaşındaki Egemen Öztürk, İstanbul’da tedavi üzere Dubai’ye gideceği haset bekliyor.

Maçka ilçesinde zinde Semra ve Şafak Öztürk çiftinin üçüncü çocuğu kendisine 2020 yılında dünyaya mevrut Egemen bebeğe kestirmece 6 kamer sonraları Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konuldu.

Öztürk ailesi ve yakınları, Trabzon Valiliğinden aldıkları izinle kestirmece bir sene geçmiş Ortahisar Belediyesinin desteğiyle “Egemen bebeğe sen birlikte destek ol” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında hayırseverlerin yardımıyla otama masrafını mütemmim ev, Dubai’ye başvurmak amacıyla geçmiş Trabzon Havalimanı’ndan İstanbul’a cereyan etti.

“Egemen doğum gününde inşallah sağlığına kavuşacak”

Egemen bebeğin babası Şafak Öztürk, oğlunun otama olacağı için ateşli ve bahtiyar olduklarını söyledi.

Ata Öztürk, il izni ve Ortahisar Şehremini Ahmet Takatli Genç’in destekleriyle Trabzon’dahi başlatılan arkalama kampanyasında toplanan 35 milyon lira ile oğlunun otama olacağını dile getirerek, “Egemen tevellüt gününde inşallah sağlığına kavuşacak. Kampanyamıza bindi veren herkesten Tanrı razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Eşi ve oğluyla İstanbul’bile ağabeyinin evinde aynı süre kalacaklarını nâkil Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hâkim’in durumundan hava uçakta ayrımsız hemşire üstelik bize haremlik etti. Zaman öğleden bilahare özel hastanede hekim kontrolü var. Doktorumuz Dubai’ye gideceğimiz günü belirleyecek, o güne kadar de İstanbul’dahi kalacağız. İnşallah bu ayın 24-25’i üzere Dubai’ye gidip tedaviye başlarız diyerek imge ediyoruz. Çocuğumuzun genişlik gücük zamanda iyileşip sağlığına kavuşacağı günü bekliyoruz.”

Share: