Tekirdağ Büyükşehir, El ve Yaya Kaldırımı Aranjman Çalışmalarını Sürdürüyor

Enfrastrüktür çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üstyapı çalışmalarına ivinti veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Marifet İşleri Dairesi ekipleri, mülk genelinde el ve kasaba aranjman faaliyetlerini sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında Marmaraereğlisi İlçesi Rahmi Özcan Bulvarı üzerindeki sakat yaya kaldırımı ve kez sökülüp adına 3 bin 700 metrekare granit plak taş, bin 900 metrekare bazalt plaka taş ve bin 600 metre granit bordür yapıldı. Antrparantez yola 2 bin 500 titrem BSK (Bitümlü Hamam Mahlut) uygulandı.

Yine Marmaraereğlisi İlçesi Şehit Ahmet Oral Caddesi üzerindeki sakat yaya kaldırımı ve defa sökülerek yerine bin 800 metrekare granit plak taş, 900 metrekare bazalt plaka taş ve 800 metre granit bordür yapımı tamamlandı. Ayrıca yola 6 bin metrekare granit sarhoş taş ve bin metrekare bazalt sarhoş taş uygulaması da yapıldı.

Şarköy İlçesi Mürefte Mahallesi çöz önünde (Balaban Halas Caddesi) 6 bin metrekare biçme taş ve Mustafa Kemal Caddesi’nde bin metrekare granit taş yapımı ; Sarıcapaşa Caddesi’nde ise bin 500 metrelik kat çalışması tamamlandı.  Çalışmalar kapsamında kestirmece 20 bin metrekare mineralli beton parke taşı taş kullanıldı.

Share: