TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmayan, yapı tesisinin açılışına katıldı

TBMM Traksiyon ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve YANLIŞSIZ Tümen Bingöl Saylav Cevdet Yılmayan, “Huzurumuz, güvenimiz olmasaydı böyle yatırımlar gerçekleşmezdi. Çok şükür şu dakika bu bölgede terörden bahsetmiyoruz, üretimden, gençlere bakir gelişim imkanları oluşturmaktan, eskimemiş girişimcilikten, kültürel sanatsal faaliyetlerden bahsediyoruz.” dedi.

Yılmaz, Bingöl’ün Bayrak beldesinde kurulan ve 170 kişinin istihdam edildiği nesiç tesisinin açılışı zımnında planlı programa katıldı. Tesiste incelemelerde mevcut Yılmayan, çalışanlarla arkadaşça etti.

Burada mütekellim Yılmaz, Bingöl’deki bu tuhaf yatırımların gençler amacıyla haddinden fazla anlamlı olduğunu söyledi.

Alem beldesindeki yapı atölyesinin bilcümle sığa çıktığında 250 kişinin istihdam edileceğini dile getiren Yılmaz, çalışanların çoğunun tendürüst kızlardan oluştuğunu belirtti.

Bu yatırım sayesinde vatandaşlarının evlerine ahenkli, dimdik aynı şekilde gelir sağladığını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“İstikrarlı hükümetler sefer yaptı, üniversiteler yaptı, hastaneler inşa etti, köylere hizmetler götürdü, insanımızın yetişmesine anahtar oldu. Erinç ve atılganlık ortamını sağladı cıvıl cıvıl hükümetlerimiz. Geldiğimiz noktada birlikte aha bizim bölgemizde yatırım ortamı oluştu. Envestisman üstelik bire bir koca kadar düzlem arıyor, tıpkısı ongun kabil, bitki kabilinden, çiçek kabil. Makul düz olmazsa envestisman olmaz. İşte hükümetimiz bunu sağladı. Hemen batıda değil doğuda bile bunu sağladı.”

“Hep bunlar hayat ve hamaset içre gerçekleşiyor. Huzurumuz, güvenimiz olmasaydı böyle yatırımlar gerçekleşmezdi. Haddinden Fazla şükür şu dakika bu bölgede terörden bahsetmiyoruz, üretimden, gençlere eskimemiş gelişim imkanları oluşturmaktan, bakir girişimcilikten, kültürel sanatsal faaliyetlerden bahsediyoruz.” diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

“Ve inşallah böyle da yolumuza bitmeme edeceğiz. Birliğimiz, beraberliğimiz, ülkemizin istikrarı devam ettiği sürece çokça daha bakir hedeflere yürüyeceğiz. Türkiye yüzyılında Tanrı izin verirse sunu gelişmiş ülkeler ligine ülkemizi taşıyacağız. Her alanda, siyasetten demokrasiye, ekonomiden, teknolojiye temas alanda yıpranmamış yeni hedefleri hep alay malay gerçekleştireceğiz ama bunun bir şartı var istikrarımızı, dinamik yönetimleri müzaheret etmek.”

Programda, Ilbay Paha Dikici, DOĞRU Fırka Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Reisi Erdal Arıkan, İl Güllabi Komutanı Kıdemli Miralay Gökhan Atmaca, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Haşim Sağlar, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Ayar Çintay, Bayrak Belediye Reisi Nusret Koçin ve vatandaşlar dahi yer aldı.

Share: