Tansu Çiller, parti umumi başkanlığına gelmeyince şişman yerine incizap ettiler

Tansu Çiller, fırka genel başkanlığına gelmeyince dolgun adına istifa ettiler

Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Bölük, çarkıt başvekil Tansu Çiller’in öğür umumi başkanlığına dönmediği amacıyla el genelinde yönetimde düzlük düzlük yaklaşık 70 gönül ile birlikte görevlerinden ricat ettiklerini açıkladı

SİVAS – Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Hane; yönetimi ile gelişigüzel görevinden incizap etti.

Kentte canlılık gösteren benzeri restoranda düzenlediği basın toplantısıyla istifasını duyuran Bölük, bulunan yönetimin çalışmalarını yeterli görmedikleri üzere ve Sivas’ın görmezlikten gelinmesi dolayısıyla tahminî 70 kişinin DYP’den ayrıldığını söyledi.

Hane; yaptığı açıklamada; “Bilindiği için yaklaşık ayrımsız yılı fazla süredir içiresinde bulunduğum Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanlığı görevini sürdürmekteydim. Yaşanan süreç içerisinde çarkıt genel başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller hanımefendinin partimizde umumi komutan olarak geleceği beklentisindeydik. Bizler da sayın çarkıt Umumi Başkanımız ve Başbakanımızın geçmişteki siyasi tecrübelerinden faydalanarak şehrimize ve ülkemize faydalı işlemler yapmak ümidindeydik. Bekâr çarkıt Genel Başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller’in partimizin başına geçeceği yönünde söylentilerin gerçeği yansıtmadığı ve namına bariyer olmaya çalışanların olduğunu hangi yazık kim gördük. Yaşanan bu durumun ise partimizin umumi merkezinde siyasal anlaşmazlık yüzünden olduğu üzülerek öğrendik. DYP Sivas diyar yönetimi ve teşkilatı adına eski Umumi Başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller, hanımefendinin parti başına geçmemesi bizleri üstelik içten üzmüştür. Bizler da kâin yönetimin çalışmalarını yeterli görmediğimiz ve Rum şehri olan Sivas’ı görmezden geldikleri için Doğruyol Partisi Sivas yer ve ilçe teşkilatları adına yapmış olduğumuz istişareler neticesinde İl Başkanlığı görevinden ve dümen namına DYP öğür üyeliğimizden topluca ricat ettiğimizi kamuoyuna ifşa etmek isterim. Sivas genelinde diyar yönetimimiz, form kaymakamlık yönetimimiz ve 3 pare ilçemizle birlikte incizap ettik. Bu suret bile kısaca 70 güç” dedi.

Share: