Sivas’ta okullar Floor Curling üstelik yarıştı

Sivas’ta 94 sporcunun katılımı ile planlı Okullar arası Floor Curling yıldızlar yer birinciliği müsabakaları sonucunda dereceye giren okullar anlaşılan oldu.

Sivas Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizesinde Sivas’ta düzenlenen “Okullar arası Floor Curling yıldızlar il birinciliği müsabakaları” sona erdi.

Taha Akgül Spor Salonunda düzenlenen il birinciliği maçlarına 35 takımdan 94 sportmen katılım sağladı. 5 çağ süren Floor Curling müsabakalarında sporcular dereceye girebilmek amacıyla korkunç yarıştı.

Müsabakalar böylelikle erkeklerde Yahya Eksiksizlik Ortaokulu böke oldu. Martir Üsteğmen Nizamettin Songur Ortaokulu ikinci, Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu üçüncü ve Gazipaşa Ortaokulu bile dördüncü oldu. Yıldız kızlar dahi ise Şehit Cüneyt Erkan Ortaokulu şampiyon olurken, Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur Ortaokulu ikinci, Yahya Eksiksizlik Ortaokulu üçüncü ve Votorantim Sivas Çimento Ortaokulu birlikte dördüncü oldu. Karma takımlar sonucunda dahi Martir Üsteğmen Nizamettin Songur Ortaokulu bir numara olurken, Ululuk Bayar Ortaokulu ikinci, Gazipaşa Ortaokulu üçüncü ve Şehit Cüneyt Erkan Ortaokulu dördüncü oldu.

Müsabakalar böylece dereceye giren takımlara yürek ve madalyalarını Deneyimsizlik ve Spor Ekol Sporları Yazıhane Müdürü Ergün Güdücü sunma etti. – SİVAS

Share: