Sinop’ta protokol ile mânialı ayrıntılar futbol oynadı

– Sinop’ta protokol ile engelli füru ayak topu oynadı

Emniyet Müdürü Çetiner: “Görelik varsa engel yok”

SİNOP – Sinop’ta engelli çocuklar ile protokol mensupları halı sahada tıpkı araya gelerek ülfet maçı yaptı.

Sinop’ta 3 Mabeyin Dünya Engelliler Haset etkinlikleri çerçevesinde İl Itimat Müdürlüğü vasıtasıyla Atatürk Spor Salonu halı sahasında protokol mensupları ile engelli çoluk çocuk arasında futbol müsabakası düzenlendi. Müsabakaya Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, İl Kurnaz Komutanı Kd. Alb. Ferhat Kuran, Ağırbaşlı Ukubet Reisi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, İl Genel Sedir Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Yahya Çınkıl katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı maçın böylece ülfet kazandı.

“Ilişik varsa bariyer yok”

Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, 3 Aralık Dünya Engelliler Haset’nün çokça manalı aynı çevrim olduğunu kaydetti. Çetiner, “Ilişik varsa engel bulunmayan, bu çerçevede Sinop’ta kâin mânialı gençlerimizle, çocuklarımızla gelişigüzel ilimiz protokolü temsilcilerimizle alay malay bahtiyar anlar yaşadık. Burada birlikte anlaşılmaz takımlarımızı oluşturduk ve çocuklarımızla mutlu anlar yaşadık. Onları bu günlerinde bekâr tutmak namına bu maçta bilcümle birlikte olduk ve kâffesi gülücüklerle memnuniyetlerini anlatım ettiler. İnşallah bundan sonraki günlerde birlikte valimizle müracaat ettik, ayrı ayrı tarihlerde engelli çocuklarımızla birlikte bu nev maçlar yapacağız ve sahada gelişigüzel tümden koşturacağız” diyerek konuştu.

Çocuklar ise maçta haddinden fazla eğlendiklerini belirterek, gelecek günlerde gine atlatmak için heyecanlandıklarını rapor ettiler.

Share: