Keleş: “Her birey ayrımsız özürlü adayıdır”

Sinop Familya ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Batur, “Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onlara müzaheret etmek, sorunlarını kendi sorunlarımız bilip duygudaşlık kurarak ‘ herhangi bir bireyin bire bir mânialı adayı’ olduğunun farkında oluşmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Sinop’ta “3 Boşluk Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Sinop Valiliği uğrunda çelenk yeryüzü töreni düzenlendi. Izlence saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın peşi sıra günün anlam ve önemiyle ilgili müracaat ile bitmeme etti. Burada açıklamalarda kâin Sinop Eş ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, “Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü yerine engellilerin özlük kendilerine yetebilmeleri, iz edinip doğurucu kuzuluk gelebilmeleri ve çevreyle mıhlı ilişkiler kurarak sosyal hayata tüm ortaklık sağlayabilmeleri yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmamalıyız kim bizler bütün birlikte varız, bütün birlikte benzeri ülkeyiz. Farklılıklarımızdan doğan güzelliklerimizle var olan milletimizin beherglas ferdi olarak; mânialı vatandaşlarımıza destek olmak, onlara yüklenmek, sorunlarını zat sorunlarımız bilip empati kurarak ‘seçme bireyin bir engelli adayı’ olduğunun farkında oluşmak mecburiyetindeyiz. Alelhusus son yıllarda ülkemizde, mânialı bireylerimize yönelik hizmetler üzerine atık nazik adımları sevinçle karşılıyor ve eksiksiz özürlü bireylerimizin kanuni ve sosyal haklardan haberli olmaları üzere çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Dileğimiz; engelli bireylerimizin toplumsal hayatta, engellere pürüzsüz, benzeri bilcümle içerisinde, yaşamlarını sürdürmeleri ve yeteneklerinin keşfedilmesidir” diye niteleyerek konuştu.

Törene Sinop Kültür ve Turizm Başöğretmen Vekili Metanetli Süren, Sinop İş Kurumu Müdürü Asaf Çalışır, Sinop Aile ve Içtimai Politikalar Müdür Yardımcısı Harun Köksalan, kurum amirleri, engelliler ile ilişkin neşelilik gösteren sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. – SİNOP

Share: