Sıla’yı boğazını keserek katleden caniye, ağırlaştırılmış müebbet verildi! İşte serencam sözleri

Ankara’dahi ayrımsız şirkette müteharrik Hüseyin Birey Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde sakat nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. Alamet atma meselesi ve ailenin tehdit iddiasıyla cürüm duyurusunda bulunmasından ekolojik ortam sâdır tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı savsaklamak bıçağıyla tüvana kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar süresince yerde kalırken, Gökçek kaçtı. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

İNDİRİM UYGULANMADI

Giresun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen değişmeyen duruşmasına Gökçek, vakfedilmiş bulunduğu Van F Tipi Faziletkâr Güvenlikli Vabeste Ceza İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile taraf avukatları üstelik amade bulundu. Mahkeme heyeti Hüseyin Duygusal Gökçek’e ‘bilerek öldürme’ suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet kodes’ cezası verdi. Mahkeme heyeti cezada indirim bile uygulamadı.

“ASILMAYA RAZIYIM”

Değişmeyen öncesi sonuç savunmasında Gökçek, “Çokça pişmanım. Yaptığım kir; ‘ibretialem olsun’ diye niteleyerek asılmaya da razıyım. Ölümü hak ediyorum” dedi. Gökçek’in ‘cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılandığı ülkü ise bitmeme ediyor.

CİNSEL İSTİSMARDA BIRLIKTE BULUNMUŞ

Sıla Şentürk’ü henüz ilk kaçıran ve ‘cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Fert Gökçek hakkında, ‘tasarlayarak ve canavarcasına hisle çocuğu bilerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış üzeri boyu kodes cezası istemiyle sorun açılmıştı.

Share: