Rektör Özölçer, tedris üyesinin vefatının bir numara yıldönümü yâd törenine katıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Mühendislik fakültesinde memur Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eyriboyun’un vefatının bir numara yıl dönümünde, düzenlenen ihtifal törenine katıldı.

Törende Rektör Özölçer’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Melik Kutoğlu haremlik ederken, haddinden fazla sayıda talim elemanı dahi törende vadi aldı. Eyriboyun’un vefatının peşi sıra adının Mühendislik Fakültesindeki araştırma salonuna verilmesi kararı düzlük Rektörlük, ihtifal töreninde tetebbu salonunun açılışını yaptı. ‘Dr. Akademisyen Mustafa Eyriboyun Taharri Salonu’ uğrunda konuşan Rektör Özölçer, “Hocamızın acısını geçmiş çağ kabilinden hissediyoruz. Hocamızın adının gelecek nesillere aktarılmasını imge ederek bu tetebbu salonuna kendilerinin adını veriyoruz. Hocamızın adını yaşatacak olan bu taharri salonunda müteharrik öğrencilerin dualarının da hocamıza ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Araba Mühendisliği bölümü akademisyen Mustafa Eyriboyun’un eşi Istek Eyriboyun, bu manidar davranış amacıyla Rektöre ve tören alanında bulunan herkese emeği ve katkıları üzere teşekkür etti.

1983 yılından beri Üniversiteye hizmet veren Araba Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Mustafa Eyriboyun, geçtiğimiz yıl koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. – ZONGULDAK

Share: