Oto endüstri sitesindeki çokluk esnafı sevindirdi

Oto endüstri sitesindeki yoğunluk esnafı sevindirdi

SİİRT – Siirt’te ve ilçelerde etraflı süredir beklenen kar yağışının gelmemesiyle bu arada traktör ve minibüs sahipleri, soluğu tamircilerde aldı.

Siirt’te beklenen kar yağışının gelmemesiyle bu arada kapanmayan köy yollarını vesile gören çiftçiler, araçlarını alarak Siirt oto endüstri sitesinin yolunu tuttu. Makine tamircileri, oluşan yoğunluğa yetişmekte zorlandı.

Siirt ve kırsalda ötede yağışlardan âlem kardan araçlarını çıkaramayan sürücüler bu sene muhtemel yağışların gelmemesiyle birlikte araçlarıyla yolculuk yapmaya bitmeme ettiklerini belirten Siirt oto endüstri sitesinde oto ihtiyat parçası satan Başkomutan Özyeşil, kırsaldan mevrut tarım uzlaştırıcı, traktör ve minibüs sürücülerinin sanayide su oluşturduklarını dile getirdi.

Özyeşil, “Şu anda sezon normallerinin haddinden fazla üzerinde ayrımsız sıcaklıkla cebin karşıyayız. Baran ve kar yağmıyor. Bugün amacıyla çokça mebzul, 4 yıldır bu işletmeyi çalıştırmaktayız. Ancak herhangi bir sene kar yağdığı için ara ve eş ayında amal ağız ağıza eğleşme noktasına geliyor. 2 ay süresince siftahsız günler çok fazlaydı. Şu anda karı ayında olmamıza karşın albeni sıcaklığı faziletkâr olmasından kıran Siirt merkezde ve köylerde kar yağışı olmadığından ekolojik ortam ve müşterilerimizin bile umumi kesimi köylüler olduğu amacıyla köyden müşteriler geliyor ve şuanda bizim yunak satışımız bitmeme ediyor. Alışılagelen şartlarda biz bu mevsimde bugünlerde aksiyon yapmazken şuanda satışlarımız çok bereketli durumda” dedi.

Köyden mevrut ekincilik uzlaştırıcı, minibüs ve traktör sürücülerinin sanayide deniz oluşturduğunu tamlayan oto uran ustası Nurallah Erdoğan, “Güzeşte yıl bu vakitlerde yerde kar vardı işlerimiz dokuz canlı yoktu. Amma sabık seneye nazaran bu yıl hangi kar nede akilane düzgün baran yağmadığı üzere işlerimiz bereketli. Köydeki traktör olsun, tarım ara bulucu olsun köylüler getirip araçlarını tamirat ettiriyorlar. Bu yıl işlerimiz çok mebzul” diye niteleyerek konuştu.

Share: