Zül için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola çıktı, Türkiye’de 81 ili geziyor

Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini merak ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezeceği 40’ıncı iklim olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’de kıvrak Elektrikli Araç Uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle gelen Studer, İsviçre’dahi işlek arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’üstelik dallı güllü Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini düşkünlük ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Daha sonradan Erzurum’üstelik zinde Elektrikli Anahtar Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üstüne kişi elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer, 40’ıncı gezeceği mülk olarak Erzurum’a geldi. Studer, daha önce 76 talih gezdiğini belirtirken, Türkiye kadar pir bire bir saha görmediğini rapor etti. Öte yandan, İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini de ispat etmek talip Studer, ülkenin tamam illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin her yerini elektrikli araçla müracaat etmek türlü”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına ispat etmek üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’dahi yaşıyorum ve şu anda Türkiye’bile tatildeyim. Gezmeyi çokça seviyorum ve 76 ülke gezdim. Şu anda buraya geldiğim elektrikli aracımla birlikte 18 talih gezdim. Türkiye’yi gezmem için oğlum beni yönlendirdi. Benzeri de öz memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber iptila ettiğim için bile bu geziye ayazlık kararı aldım. Ayrımsız elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye zül ettim. Hem öz merakımdan hem bile İsviçre’üstelik elektrikli kurgu kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini ispat etmek için geziye çıktım. İsviçre’den çokça takipçim olduğu için değme ahit görsünler diye niteleyerek toplumsal medya hesabımdan de paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin haddinden fazla iyicene olduğunu hem üstelik Türkiye’üstelik elektrikli aracın şarj edilebildiğini göstermek, Türkiye’dahi bunu yapmak kabil” dedi.

“Erzurum, Türkiye’birlikte gezdiğim 40’ıncı toprak oldu”

Türkiye’nin seçkin yerini gezeceğini ve şu dakika üstelik gezdiği 40’ıncı toprak namına Erzurum’birlikte olduğunu belirten Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile haddinden fazla

kolay benzeri şekilde şarj noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre amma gelgel şartlarına bakarak değişiyor. Arz incitici ihtimal ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum, Türkiye’da gezdiğim 40’ıncı ülke oldu. Gezimde sıradan ilerledim; yarısı bitti, yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin her yerini gezmek benim üzere çokça mehabetli; tek yeri atlamadan seçme yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla iyicene şeyler yaşadım ama benim dikkatimi çekici 15-25 gözyaşı grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada gençler haddinden fazla bilgili ve bilinçliler. Değme şeyi zaaf ediyorlar. Ego dahi onları aracımla devir attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u sıcak buldum benzeri şekilde insanları üstelik haddinden fazla ısıdam. Pespaye şark insanı haddinden fazla munis ve temas durumda yardımcı oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 mevki gezdim, Türkiye büyüklüğünde sunturlu mutluluk görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üzerine buraya geldiğini üstelik anlatım eden Studer, “Burada Muhammet diye bire bir arkadaşım var, bana haddinden fazla havari oldu. oltu kebabı yedim ve haddinden fazla beğendim. Ferda Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Henüz sonraları Erzincan’a gideceğim. 76 ülke gezdim ve epey Türkiye kadar evire çevire aynı mutluluk daha görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çok yardımcı oldu. Elhak buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Koskocaman olan Şarki Küçük Asya’nun elektrikli araçla gezilebildiğini çalmak”

Türkiye’nin ve Şark Küçük Asya’nun elektrikli araçla ensiz dışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Durmuş ise, ” Şarki Anadolu Bölgesi’ni elektrikli araçla gezen geçmiş dirilik benim. Halide Hatun’ı birlikte içtimai medya üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli anahtar ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye nida ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve o da bizi kırmadı buraya, Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sav yaşanmadığı biliniyor. Şark Anadolu’bile elektrikli araçla gezilebildiğini eksiltmek ve farkındalık bina etmek benim amacımdı. Halide Karı elektrikli vesait üzerinde çok kurnaz tıpkısı herif, filhakika kendisi da elektrikli şalter sürüş eğitmeni olarak tecrübeye topluluk durumda. Bu benim hayalimdi, güçlükle dışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu. – ERZURUM

Share: