Minibüs çoğaltan komiser ağır yaralandı

Batman’da memur başkomiser Yiğitlik Alay, almanak cevaz geldiği Orhangazi ilçesinde evinin önündeyken minibüs çarpması sonucu gösterişli yaralandı. Bayram hastaneye kaldırılırken, görüngü yerinden kaçan minibüs sürücüsü İstanbul’da yakalandı.

Fenomen dün akşam ezanı saatlerinde Orhangazi’üstelik Muradiye Mahallesi Endüstri Iz Lisesi yan önünde meydana geldi. Alınan bilgilere bakarak Orhangazi Inanma Müdürlüğünde başkomiser namına fariza yaparken geçen yıl Batman’a atanan ve halen burada görev eden Yiğitlik Neşe, eşi ile gelişigüzel Orhangazi’deki evinden çıktığı esnada iddiaya bakarak Sanayi Çığır Lisesi yan yolundaki bire bir işyerinin önünden akıntı eden ve begayet acul debi eden minibüsün dakikasında eşinin yanından geçmesi ile minibüs şoförünü uyardı.

Tartışmanın arkası sıra minibüs şoförü minibüsü Komiser Yiğitlik Alay’in konusunda sürdü. Erdem Sevinç’e çarpan Minibüs komiserin üzerinden geçti ve fenomen yerinden kaçtı. Olayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis güçleri ekiplerine bildirdi. Fenomen yerine gelen esenlik ekipleri minibüsün da üzerinden geçtiği belirlenen Fazilet Sevinç’e ilk müdahaleyi burada yaptıktan bilahare Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırdı. Durumu okkalı olan Fazilet Sevinç buradaki müdahalenin ardından Ambulansla Bursa Kent Hastanesine sevkedildi.

Olaya müdahil panelvan tarzı minibüs ise Yalova istikametine doğru kaçtı. Polis ekipleri olay yerinden kaçan minibüs sürücüsü O.Ö.’yü İstanbul’da yakaladı. – BURSA

Share: