Merak uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok Türkiye’de 81 ili geziyor

Zaaf için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola imdi Türkiye’bile 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini zül ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı il olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’da dinç elektrikli miftah uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’birlikte hararetli arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’de canlı Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini merak ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Elan sonra Erzurum’da hayat dolu Elektrikli açacak Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üzerine kendi elektrikli ara bulucu ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği ülke olarak Erzurum’a geldi. Studer elan ilk 76 mevki gezdiğini belirtirken Türkiye büyüklüğünde evire çevire bir meydan görmediğini tabir etti. Mavera yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini birlikte ispat etmek isteyen Halide Studer, ülkenin tamam illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin rastgele yerini elektrikli araçla gezmek olanaklı”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’da yaşıyorum ve şuanda Türkiye’bile tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 talih gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla dahi 18 mevki gezdim. Türkiye’yi gezmem üzere oğlum beni yönlendirdi. Birde öz memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber iptila ettiğim içre bu geziye ayazlık kararı aldım. Tıpkı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye niteleyerek zül ettim. Hem kişi merakımdan hem üstelik İsviçre’bile elektrikli açkı kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini kanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çok takipçim olduğu için gelişigüzel bölüm görsünler diyerek toplumsal iletişim araçları hesabımdan da paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça iyicene olduğunu hem birlikte Türkiye’da elektrikli aracın şarj edilebildiğini göstermek Türkiye’üstelik bunu yazmak olabilir” dedi.

“Erzurum’de Türkiye’üstelik gezdiğim 40’ncı diyar oldu”

Türkiye’nin gelişigüzel yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı yer adına Erzurum’birlikte olduğunu söyleyen Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile haddinden fazla görgüsüz benzeri şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama çekicilik şartlarına göre değişiyor. Arz ateş belki ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’birlikte gezdiğim 40’ncı ülke oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin rastgele yerini gitmek benim üzere çokça oylumlu tek yeri atlamadan değme yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çok fena hâlde şeyler yaşadım ama benim dikkatimi çekici 15-25 gözyaşı grubu arası gençler oldu. Burada gençler çokça iri ve bilinçliler. Değme şeyi zaaf ediyorlar. Bende onları aracımla volta attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u yunak buldum ayrımsız şekilde insanları bile haddinden fazla yunak. Sıradan doğu insanı çok sıcakkanlı ve seçme durumda koruyucu oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 büyüklük gezdim Türkiye büyüklüğünde domuzuna ülke görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti konusunda buraya geldiğini birlikte rapor fail Studer, “Burada Muhammet diye tıpkısı arkadaşım var bana çok apotr oldu. cağ kebabı yedim ve çok beğendim. Yarın Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Elan bilahare Erzincan’a gideceğim. 76 ülke gezdim ve adi Türkiye kadar pir bire bir devlet henüz görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla havari oldu. Filhakika buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Mehabetli olan Maşrık Anadolu’nun elektrikli araçla gezilebildiğini kısaltmak”

Türkiye’nin ve Maşrık Anadolu’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli kurgu uzmanı Muhammet Durmuş, “Gün Doğusu Küçük Asya bölgesini elektrikli araçla gezen ilk gönül benim. Halide hanımı üstelik sosyal medya üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli miftah ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye nida ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve göz bizi kırmadı buraya Erzurum’a kadar geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla hiçbir dava yaşanmadığı biliniyor. Şanlı olan Maşrık Rum’da elektrikli araçla gezilebildiğini başlamak ve farkındalık sağlamak benim amacımdı. Halide Hatun elektrikli araçlar üstünde çokça kurnaz tıpkı âdem filhakika kendisi üstelik elektrikli çevirgeç sürüş eğitmeni yerine tecrübeye ehil durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.

Share: