Meteoroloji’den 9 ilimize solgun kodlu uyarı: Balçık soygunculuk olasılığı var

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin modüler kayran düzlük haddinden fazla bulutlu, sabahleyin ve öğle vakti saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın güney ilçelerinin; akşam ve geceleyin saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlanmış ve münhal geçeceği adisyon ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TÜRAP TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; yağmur ve bora, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın efdal kesimlerinde karla anlaşılmaz yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabahleyin ve şeb saatlerinde Marmara, Günindi Karadeniz’in bağırsak kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde inç ve saha meydan sis bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Doğu Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağmur kayran yerlerde çamur şeklinde yağmur kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

PROF. DR. RAHAT: ÇÖKELGE ÇAPUL OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Bayindir sosyal medya hesabından “Zaman Şark Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’birlikte (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı var. Yağış dahi olacak nedeniyle çamur yağma olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: