Mahiye 1 milyon TL nahak algı sağlayıcı tefecilerden 10’u tutuklandı

KAHRAMANMARAŞ merkezli 3 ilde polis yoluyla tefecilere müteveccih düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve paraya sıkışan vatandaşların emniyet kartını aksata yapmış kadar pos cihazından geçirip, yüzde 3 ile yüzdelik 10 ortada yarkurul alarak maaş 1 milyon TL nahak alacak sağlayıcı 13 tefeciden 10’u tutuklandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekipleri, Akçe paraya sıkışan evet bile yüreklilik kartları akça avansa mülga kişilerin itimat kartlarından aksata mamul kabil çekicilik yapıp, çekicilik yapılan miktardan yüzde 3 ile yüzdelik 10 arasında alt kurul alarak düşüncesiz kalanını akça adına deneyli sahibine veren ve bu yöntemle aylık 1 milyon TL nahak idrak sağladığı tespit edilen şüphelilere müteveccih salı günü Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te 26 ayrı adrese eş anlı faaliyetler düzenledi. Operasyonda 13 münasebetsiz gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda ise 141 bin 345 TL, 11 bin 977 dolar, 335 Euro, 52 yüreklilik ve telekart, 8 pos cihazı, 68 senet, 5 çek, 7 CD, 10 vecibe- takanak yazılı akıl defteri ile haddinden fazla sayıda sayısal malzeme ele geçirildi.

10 TUTUKLAMA

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi. Müddeiumumilik sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan 13 şüpheliden 10’u tutuklanırken, 3’ü ise adli arama gibi serbest bırakıldı.

Share: