Konutta eskimemiş trend koruya komşu kalkmak

Pandemi sürecinde, doğaya mahsus heyecan yeryüzü kemiksiz şekilde yurt sektöründe kendini hissettirdi. Park Yeri ve koruya komşu ya da volta mesafesinde açık tıpkı yeşil alanı bulunan emlak projeleri, yurt yatırımcılarının yıpranmamış gözdesi olmuş durumda.

Acun Şehirleri Hars Forumu’na (World Cities Culture Forum) bakarak yeşil düzlük, parklara ve koruya bitişik olan konutlardaki değer yükselişi potansiyeli, kentlerdeki yeşil düzlük, koru ve ormana oranla ırak ayrıksı konutlara göre yüzdelik 47 derece nail durumda.

Londra ve New York gibi almanak konut değer artışlarının yüzdelik 5 yükseldiği dönemler da yabancı ekonomistler marifetiyle “anif bedel artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’de park yeri ve koruya yandaki dairelere sargı yüzdelik 63 oranında artım gösterirken Londra’üstelik bu kerem yüzdelik 75’e kadar yükseldi. 

Mavera yandan koru, orman ve yeşil alana komşu konutlardaki bu artış potansiyelinin, İstanbul’dahi ise yüzdelik 200’ü aştığı adisyon ediliyor.

Dünyanın önde mevrut emlak müşavirlik firmalarından Knight Frank’mağara ‘Living By Park 2020’ raporuna göre, taşınmazlar yatırımcılarının lüksten beklentileri dünyanın temas durumunda değişti. Tıpkısı raporda, bakir müfrit kriterlerinde okumuş, dolgunca, havası ve orman ve koru manzarası olan yerlerde cıvıl cıvıl insanların ‘hayatlarının’ zenginleştiği belirtildi. Özetle insanlar, bundan sonra “eskimemiş ve ölçüsüz” kavramları ile yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ daha ruhlu argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Yapı de değişen bu beklentileri iyi çözümleme ederek, ‘lüksün ötesinde’ tasarladığı eskimemiş konseptini Nişantaşı’na getiriyor. Dolay murat çokluk döneminin peşi sıra resmi olarak satışına başlanan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon namına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında konumlanıyor.

DAP YAPI, NİŞANTAŞI’NA LÜKSÜN ÖTESİNİ GETİRİYOR

Sanatın, modanın ve lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda, dev koru alanına bitişik aynı proje olan Nişantaşı Koru projesi amacıyla ‘bakir lüks’ kavramını tanımlamak üzere oluşturulan 5 ölçüt şu şekilde sıralanıyor:

1. Şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve köklü benzeri semtte düzlük alması:

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’un merkezinde, kent dışından ya birlikte yurtdışında gelenlerin bile kesinlikle musahabe etmeden dönmediği, dünyanın bildirme esaslı ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda saha alıyor. Proje, dünyanın önde gelen ekstrem ve prestijli markalarının yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Aksata Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci üzere lüksün zirvesindeki markalara de fehva yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda.

Uluslararası taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’de kayran kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride kayran alıyor.

2. Eşine beş altı rastlanır ve sadık sayıda tıpkı yapıya eş olması:

Mücevher üzere eşine birkaç rastlanır, bağlı sayıda kişinin sahibi olabileceği benzeri proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yerey üzerinde koruya bitişik, hoppadak 160 herhangi bir kişiyi ayrıcalıklı bir yaşamla buluşturuyor.  Bahçe villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk kez haiz projede, dairelere çatı girişi ile alay malay bahçeden üstelik girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü dolay plana çıkarılıyor.

3. Begayet havza mantığıyla düşünülmüş, kişiye özel ev seçenekleri:

Baş Döndürücü beklentilerini yeniden tanımlayan Nişantaşı Koru’nun genişlik muhteşem ayrıcalıklarından biri faziletkâr tavanlar, degaje teras ve bahçeler, degaje salonlar, degaje ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Müfrit bölge mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’birlikte 6. katta dairenize hususi Geçit nezaretli sonsuzluk havuzları, 8 metreye vasıl tavan yükseklikleri, bostan villa ve ayazlık villa konsepti ile kat kadar teraslar hayatınızı genişletiyor. Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini açacak mimarlık detaylar içeren proje, geniş ve dolgunca hayat alanları birlikte zata mahsus sonuç merhale seçme hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Bırakıt gibi babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değer katacak bulunmaz tıpkısı laf eseri niteliğinde olması:

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akla yatkın, yenilikçi projelere imza atan DAP Bina, temas detayın titizlikle düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü baştan tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak büyüklüğünde değerli tıpkı proje sunuyor.

5. Sonuç kriter ise bittabi ‘’metin familya’’ kriterleri:

DAP Çatı, bütün dünyayı etkisi altına düzlük pandemi süreciyle birlikte, Çekmeköy’bile 58 bin 300 ve Nişantaşı’nda 18 bin kişiden düşünce alarak ‘Dimdik Ev’ konseptini geliştirdi. Zinde Ocak konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle hayata geçiren DAP Çatı, aynı konsepti demincek Nişantaşı’na taşıdı. Ilkin Ihlamur Kasrı koyulmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana topluluk adeta alelade tıpkısı orman olan koru alanından gelen verimli oksijen sebebiyle, şehrin merkezinde canlı ve konforlu tıpkısı dirim sunacak.

Koruya ve parklara bitişik dairelere rica artarak bitmeme edecek

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak bir proje geliştirdiklerini belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Temiz Yılmaz, “Lüksün ötesinde ayrımsız dirim hayal fail insanlar, seçme devir park, yeşil alanlar ve koruya bitişik konumda bulunan gayrimenkulleri hem aylamak hem bile nadir kâin benzeri kat olduğu amacıyla envestisman yarmak için yeğleme etmişlerdir. Bu nedenle dünyanın şipşak çabucak temas yerinde park yeri ve koruya yandaki daireler rastgele ant elmas kabil az bulunan bulunmaz envestisman ürünleri olmuştur. Pandeminin etkisi ile etraflı süre evlerde karantina dönemi nâkil kitleler, imdi hayatlarının kıymetini çokça daha iyi biliyor ve yeşil tıpkısı doğanın ortamında sevimli şansı yok ise kent merkezindeki yeşil alanı artağan park yeri ve koru alanlarına yöneliyor. Londra ve New York üzere almanak göz karşılık artışlarının yüzde 5 yükseldiği dönemler üstelik ecnebi ekonomistler vasıtasıyla “sert eşit artışı” şeklinde yorumlanıyor. New York’üstelik otopark ve koruya bitişik dairelere deste yüzde 63 oranında artım gösterirken Londra’birlikte bu oran yüzdelik 75’e kadar çoğalma gösteriyor.  İstanbul’birlikte ise bu artışın bazen bölgelerde yüzdelik 200’ü aştığı tutum ediliyor. Tamam bu veriler pandemi sonrası doğrusu hep ihtiyacımız olan doğaya bitişik yaşamanın önemini tıpkısı posta elan gözler önüne seriyor. 

Tığ birlikte DAP Çatı yerine bu ihtiyacı görüp, Nişantaşı Koru projesiyle nesilden nesile bırakıt adına bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar boyunca değerini koruyacak tıpkı kitap geliştirdik. Proje bittikten sonraları Nişantaşı’na mevrut insanlar, bu projeyi da gezip bürümek isteyecek. DAP Bina’nın yenilikçi vizyonuyla Gayrimenkul Bölük güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonraları dahi değerine değer katacak elmas kadar bulunmaz tıpkı kitap olacak.” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NIN GENIŞLIK BALABAN YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın mecmu yeşil alanından elan nazik olan ve afiyet kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa birlikte yeşillikler ortamında alelacayip bire bir gaz yuvarı oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare ayn teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla tekmil aynı koru yaşamı sunuyor.

BAŞ DÖNDÜRÜCÜ TEKNE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

 Nişantaşı projesindeki üniteler, ağız ağıza şiddetli havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle tınlamalı olduğu, hayat alanlarının bildirme eli nimetli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede mutlak kürsü sayısı üstelik az tutuldu. Ikmal yüksekliği 5 ila 10 mezuniyet ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre kendisine planlandı. Bu sayede efdal tavanlı, bol ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Ev ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır ayrımsız lüksü getiren DAP Bina, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda benzeri önce yerine sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda çatlak geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

Share: