Kastamonu’da Teşrinievvel ayında mütenevvi suçlardan aranan 169 emanet yakalandı

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Teşrinievvel ayı içerisinde yaptıkları sorgulama sonucunda mütenevvi suçlardan araması bulunan 169 kişiyi yakaladı.

Kastamonu’üstelik mütenevvi suçlardan aranan 169 birey, jandarmanın çalışmaları ile yakalandı. Kastamonu İl Bitirmiş Komutanlığı aracılığıyla yapılan açıklamaya bakarak, özellikle JASAT (Açıkgöz Dedektifleri) olmak için açıkgöz ekiplerince 2022 yılı Teşrinievvel kocaoğlan içerisinde 237 bin 304 şahsiyet sorgulandı. Sorgulaması yapılan şahıslardan türlü suçlardan aranan 169 dirilik yakalandı.

Emniyet, düzenlilik ve amme düzeninin sağlanmasına yönelik yaptığı çalışmalarda birçok suça karışan, şahısları yakalayarak, adli mercilere tasdik fail ve değişik faaliyetlerde kâin güllabi ekipleri, Ilk Teşrin ayında bile büyük aynı özveriyle çalıştı. Değişik suçlara karışan ve aranan 169 yabansı şahsiyet jandarmanın özverili ve faal çalışmaları neticesinde yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Kastamonu İl Bitirmiş Komutanlığı, kurnaz ekiplerinin vatandaşların huzur ve atılganlık ortamında yaşaması ve düzenlilik ortamının sağlanması amacıyla kesinleşmiş hapis cezası ve hakkında yakalama emri kâin şahıslara müteveccih çalışmalarını kararlılıkla layenkati sürdüreceğini bildirdi. – KASTAMONU

Share: