“Hayata Boyut Verelim 2022” projesinden 16 binden çok öğrenci yararlandı

Kastamonu İl Inanma Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Ofis Müdürlüğü aracılığıyla yerel içtimai ağırlık projesi kapsamında düzenlenen “Hayata Keyfiyet Verelim 2022” projesinin kapanışı gerçekleştirildi.

Trafik bilgisi, tehlikesiz internet, bilinçlendirme faaliyetleri, spor, beyaz perde, kaza gezileri ve hususi bireylere müteveccih türlü faaliyetlerden oluşan ve 10 kamer süren projeden 16 bin 328 mektepli yararlandı.

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, Seyrangah Tepesi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, bu cins projelerin artarak bitmeme edeceğini söyledi.

Öğrencilerin spor, huy, konuşma, malumat ve toplumda değme kademedeki herif ile kaynaşmasının kendisini bahtiyar ettiğini anlatan Şarap, “İnşallah bu kabil etkinliklerle sizleri yarınlara, büyüklerine, tabiata, arkadaşlarına hürmetli ve sevgiyi yarım etmeyen, derslerine müteharrik, yarınlara aktif şekilde alıştırmak hepimizin görevi.” dedi.

İl Güven Müdürü Kayhan Ay ise 10 kamer süren proje kapsamında bir nice aktiflik ve canlılık gerçekleştirildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“256 öğrenciye spor malzemesi dağıtıldı. Özel bireylerimize ve ailelerine, sosyal yaşamda yalnız olmadıkları hissi verilerek türlü etkinliklerle destek olduk. 500 dezavantajlı mektepli ilçelerden alınarak sinema faaliyeti gerçekleştirildi. Fotoğrafçılık Huy Kasaba Kulübünce öğrencilere uygulamalı foto eğitimi verildi. Projemizi hayata geçirirken desteklerini her ant yanımızda hissettiren Valimiz Sayın Avni Şarap’a, projemizi maddesel namına destekleyen Kronospan Orman Ürünlerine, proje paydaşlarımız Milli Eğitim ve Cahillik Spor İl Müdürlüğüne, teşkilatımız ve mücahede arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”

Programa Kastamonu Şehremini Galip Vidinlioğlu ile inanma personeli, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Konuşmaların peşi sıra Ay, Ilbay Şarap’a günün anısına tablo sundu.

Share: