Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı’dan yer satışı

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, arsa müzayedesinde, Ankara’nın Bala, Gölbaşı ve Sincan ilçelerinde 33, İstanbul Şile’de 4, İzmir’in Aliağa, Abat, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerinde 47, Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2, Antalya’nın Katarakt ve Konyaaltı ilçelerinde 7, Aydın’ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 31, Balıkesir Edremit ilçelerinde 7, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde 5, Edirne’nin Vurdumduymaz ilçesinde 6, Eskişehir’in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde 13, Mersin’in Efdal ve Yenişehir ilçelerinde 28, Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde 24, Niğde’nin Bor ilçesinde 4, Kütahya Merkezde 2, Kayseri Melikgazi’de 4, Adana’nın Sarıçam, Kozan ve Çukurova ilçelerinde 7, Adıyaman Merkez’de 3, Bursa Osmangazi, Samsun İlkadım, Hatay Kumlu, Kahramanmaraş Onikişubat, Dert Diyadin, Şırnak Cizre, Şanlıurfa Eyyübiye ve Van İpekyolu’nda birer oluşmak üzere mecmu 235 yer açık artırma ile satılacak.

Açık Artırma sonucunda tekliflerin Bakanlıkça değerlendirilmesinin ardından arsaları satın takanak cins veya hukuksal eşhas belirlenecek.

Arsaların çoğunluğunu “basamak” alanları oluştururken, İstanbul Şile’deki 4 itinasız turizm tesis ve park yeri alanı, Nevşehir Kozaklı’daki 24 turizm kuruluş alanı, Şırnak Cizre’deki tıpkısı akaryakıt ve hizmet istasyon arsası ile Şanlıurfa Eyyübiye’deki bir oto galericiler alanı dikkati çekiyor.

Arsa gelirleri kentsel dönüşüme

Nezaret, yapılacak artırma ile aylak durumdaki tecim ve uran arsalarını yatırımcılara sunarak, kentlerin envestisman ve istihdamının geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Antrparantez cümle arsalardan elde edilecek idrak, kentsel transformasyon adına aktarılarak, riskli binaların tasfiyesi ve beklenir kıran durumlarında kullanılacak.

Müzayede, yarın saat 10.30’da, Ankara’da Belde ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir’de Bornova Hars ve Hanek Merkezi Konuşma Salonu ile internet üzerinden “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden yapılacak.

Çevre ve Kentçilik Bakanlığı’ndan salıncak düzenlemesi

 

İstanbul dışında Marmara’nın en zer arsaları

 

Share: