İstanbul Müftüsü Arınmış Arpaguş “Yılın fotoğrafları” oylamasına katıldı

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Temiz Arpaguş, Küçük Asya Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları”nda düşünce kullandı.

Arpaguş, AA fotoğraf muhabirleri ve muhabirlerinin az içinde ve dışında çektiği “bili”, “belde-dirim” ve “spor” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

“Bilim” kategorisinde Van’da terörle mücadele sonrasında Tendürek Dağı’nın zirvesine Türk bayrağının dikildiği, Özkan Âlim imzalı “Görev bitmiş” isimli fotoğrafı seçen Arpaguş, “kasaba-dirim” kategorisinde tercihini Gazze Şeridi’nde kılınan söz namazına oyuncağıyla eşlik eden benzeri çocuğun meydan aldığı Mustafa Hassona’nın “Masumluk” isimli fotoğraftan yana kullandı.

Arpaguş, “spor” kategorisinde ise Elif Öztürk Özgöncü’nün acun şampiyonu Ampute Milli Takımı’nın meydan aldığı “Şampiyonlar” isimli fotoğrafa oy verdi.

Anadolu Ajansına çalışmalarından muhit teşekkür eden Arpaguş, bilim kategorisinde birbirinden iyicene fotoğrafların olduğunu belirterek, “Tendürek Dağı’nda bayrağımızı çaltı yiğitlerin, Tendürek Dağı ile alay malay olan kocaman görüntüsünden kendimi alamadım. Onların emeklerine, alın terine hürmetsizlik evet diyerek düşündüm. Onun üzere o bayrağı ve o yiğitlerin zehir büyüklüğünde soylu duruşunu oyladım.” dedi.

Çevre-dirim kategorisinde tercihini, İslam toplumuna umut aşılaması ümidiyle gerçekleştirdiğini söyleyerek, bölgenin huzura kavuşması temennisinde mevcut Arpaguş, spor kategorisinde azmedilince başarılamayacak tek şeyin olmadığını gösterdikleri amacıyla tercihini Ampute Milli Takımı’ndan yana kullandığını dile getirdi.

Share: