Herkesi kandırıp ameliyata üstelik girmişti! Sahte hekim Ayşem Özkiraz amacıyla istenen ukubet belli oldu

Çerkezköy Izzet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve başka doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan bilahare cali şehadetname ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz, 25 Teşrinievvel günü tutuklandı.

MEVKUFIYET İTİRAZI REDDEDİLDİ

Tekirdağ T Tipi Cezaevi’ne konulan Ayşe Özkiraz, avukatı aracılığıyla karara itirazda bulundu. Avukatının tıpkı dip mahkeme olan Çerkezköy 3’üncü Temel Ukubet Mahkemesi’ne tutukluluğa itirazı, reddedildi. Çerkezköy Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Ayşe Özkiraz ile ilişik soruşturmayı tamamladı. Özkiraz karşı hazırlanan iddianame Çerkezköy Esas Ceza Mahkemesi’ne sunuldu.

13 YILA BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Özkiraz hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla büyüklüğünde ve ‘yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet’ suçundan 2 yıldan 5 yıla büyüklüğünde gelmek için hep 13 yıla büyüklüğünde mapus cezası istendi. Mahkemenin iddianameyi akseptans etmesi halinde Ayşe Özkiraz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Share: