Denizlili madalya avcılarından şişman başarı

Samsun ve Mersin Ağacı’birlikte düzenlenen 11 ve 12 gözyaşı yüzme Türkiye şampiyonalarında 15’i kızıl kalkmak için toplanmış 69 madalya kazanan Denizli Büyükşehir Belediye spor Yüzme Takımı, Komutan Osman Zolan’la buluştu.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı, Çatlak 2022’de Mersin ve Samsun’da katıldıkları 11 ve 12 gözyaşı yüzme Türkiye şampiyonalarında kazandıkları madalyalarla gelişigüzel Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan” ayrımsız araya geldi. Samsun’da planlı 11 Yaş Türkiye Finallerinde 8’i kızıl hep 35 madalya, Mersin’birlikte yapılan 12 Gözyaşı Yüzme Türkiye Finallerinde ise 7’si zer almak üzere 34 madalya koyulmak için hep 69 madalya kazanan sporcular sevinçlerini Başkan Zolan ile paylaştı. Sporcuları yegâne biricik tebrik ederek başarılar dileyen Başkan Zolan, “Sizinle gurur duyuyoruz. Haddinden Fazla zer hocalarımızla birlikte yüzme sporunu en üst seviyede yapıyorsunuz. Hem şehrimizi hem belediyemizi katakulli ediyorsunuz. İnşallah bu gayretiniz, çalışmanız daim olsun” ifadelerini kullandı.

“Denizli’nin sesini duyurdunuz”

Denizli’nin sporda henüz ileriye gitmesini kâm fail Komutan Zolan, “Sizlerin spor yapması çok eşsiz. Spor sağlıktır, disiplindir, arkadaşlıktır, kol ruhudur, dayanışmadır ve sunu önemlisi özgüven sarmak, hayata hazırlanmaktır. O yüzden spor haddinden fazla önemlidir. Tığ birlikte siz kabilinden altın gençlerimize spor ika imkanları sağlıyoruz. Şehrimize yapmış olduğumuz 8 parça tutkun yüzme havuzuyla, binlerce insanımıza ‘Denizli’birlikte yüzme bilmeyen kalmasın’ düşüncesiyle yüzmeyi öğrettik. Sizler bizim için ayrı aynı boyuttasınız. İnşallah bu çalışmalarınız başarıyla sonuçlanmaya devam ayar. Hep mutlu olun, muvaffakiyetli olun. Samsun’da, Mersin’birlikte aldığınız madalyalardan etraf sizleri tebrik kartı ediyorum. Denizli’nin sesini duyurdunuz.”

2 şampiyonluk 69 madalya

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı, 9-11 Ara 2022’dahi Samsun’da planlı 11 Gözyaşı Türkiye Finallerinde 8 altın, 12 sim ve 15 bronz görünmek amacıyla mecmu 35 madalya kazandı. 16-18 Çatlak’ta Mersin Ağacı’dahi yapılan 12 Gözyaşı Yüzme Türkiye Finallerinde ise 7 değerli, 6 gümüş ve 21 bronz tutmak üzere 34 madalya kazanan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları herhangi bir iki şampiyonada toplanmış 69 madalya kazanarak büyük benzeri başarıya imza attı. – DENİZLİ

Share: