Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Çarpışma, Takımı Değerlendirdi

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi (HBB) ve Atakaş Hatayspor Fahri Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı aynı göstergeç programında Hatayspor’u değerlendirdi, takımın hedeflerini anlattı.

Atakaş Hatayspor Fahri Başkanı Lütfü Çarpışma, Yüreklilik Ümraniyespor maçı öncesi yayınlanan benzeri televizyon programında takımın ligdeki konumunu değerlendirdi. Komutan Cidal, “Rakibimiz Ümraniyespor birlikte sukut hattında bulunuyor. O yüzden balya bire bir karşılaşma geçeceğini düşünüyorum. Bizim üzere 6 puanlık aynı karşılaşma olacak. Takımımızın Süper Lig’i geçmiş 10’un içre bitireceğini düşünüyorum” dedi.

Hatayspor Maharet Direktörü Volkan Demirel’den kıvançlı olduklarını belirten Savaş, konuya ilişkin şöyle konuştu:

“YANARDAĞ HOCAYLA TAFSILATLI SÜRELİK BİRLİKTELİK PLANLIYORUZ”

“Yanardağ Hoca ile etrafli devamlı birliktelik planlıyoruz. Kendisi Hatay şehrini haddinden fazla seviyor. Hatay şehri de Volkan Hoca’yı bağrına basmış durumda. Demoralize reşit aynı takımı alıp ayağa yutmak cılız değil. Biz üstelik Hocamızın bugüne kadarki hem meydan içi hem üstelik yer dışı performansından oldukça memnunuz.”

Küçük Asya kulüplerinin artık büyük bütçelerle ekip kuramayacaklarını tamlayan Cenk, şu açıklamayı yaptı:

“KÜÇÜK ASYA KULÜPLERİ MÜTEVAZI KADROLAR KURMAK ZORUNDA”

“Kafaya oynayacak benzeri mızıka dayamak istiyorsanız daha çok çokça dünyalık harcamanız gerekiyor. Tıpkı Küçük Asya kulübü bunu ancak ayrımsız sene yapabilir. Sükse gelmez ise bile yıkılma noktasına dirimsel. Bu yüzden Küçük Asya kulüpleri ekonomik yerine alçak gönüllü kadrolar yapmak zorunda. Pandemi hemen kulüpleri değil, taraftarları da iktisadi adına yıprattığı amacıyla izleyici sayılarında azalmalar oldu. Hatay’ın plakası 31. Tığ dahi taraftarlarımızı stada girmek amacıyla güdeleme namına maç biletlerini 31 liraya satıyoruz.”

Cidal, yargıcı kararları ve atamaları ile ait birlikte konuştu. Türk hakemlerini desteklediğini aktaran Kavga, şunları belirtti:

“ADALETİN OLMADIĞI YERDE HİÇBİR HUSUS OLANAKSIZ”

“Ego domestik hakemleri destekliyorum fakat; eş, dost, akraba, yandaki ilişkilerinin futbolda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. İyi başarım gösteren hakemlerin ödüllendirileceği tıpkısı herkes kurulmasını istiyorum. Çünkü adaletin olmadığı yerde hiçbir öz olanaksiz.”

Cenk, Arjantin’in böke olduğu 2022 Dünya Kupası’na dayalı, “İnsanlar, Dünya Kupası üzere organizasyonları yaz aylarında izlemeye alışmıştı. Bu posta tekmil tersi oldu. Kışın ortasında insanlar Dünya Kupası seyrettiler. Katar’dan bilahare konuşu durumu ferah olan ayrıksı ülkeler birlikte bunu yazmak isteyecektir” diye konuştu.

Kavga programın son bölümünde, sabık günlerde hayata gözlerini yuman futbol efsanesi Pele’yi da unutmadı. Şampiyon Arjantin’in kaptanı Messi’nin haddinden fazla gür tıpkısı topçu olduğunu dile getiren Çarpışma, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Messi çok gür tıpkısı futbolcu ancak Pele, dayanabilen imkanlara rağmen bunu başarabilmiş aynı isim olduğu amacıyla bence gelmiş geçmiş sunu gür topçu. Yemeden Içmeden sportmen kişiliğiyle değil, karakteriyle de bütün dünyaya denk ergin tıpkısı isimdi.”

Share: