Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Çarpışma, AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çekişme, Küçük Asya Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Cenk, AA ışık muhabirleri ve muhabirlerinin güçlükle süresince, dışında çektiği “bilim”, “kasaba-dirim” ve “spor” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Haber kategorisinde Wolfgang Schwan’ın “Savaşın yüzü” başlıklı fotoğrafına rey veren Savaş, belde-yaşamda İsmail Kaplan’ın “Üç kafadar” ve sporda birlikte Elif Öztürk Özgöncü’nün “Şampiyonlar” antetli fotoğrafını seçti.

Çekişme, oylamanın peşi sıra, fotoğrafları seçmekte zorlandığını, üç kategoride dahi birbirinden iyice karelerin yer aldığını söyledi.

Spor kategorisinde Ampute Milli Takımı’nın olduğu kareyi seçtiğini belirten Cenk, “Onları yine tebrik kartı ediyoruz. Böyle ayrımsız organizasyonda böke başlamak dümdüz değil. Kasaba-yaşamda atın kar üstünde ağızotu aradığı kareyi seçtim. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bize genişlik oylumlu öğütlerinden bire bir tanesi ‘Yurtta hazar, cihanda hazar’, maalesef iki yandaki mutluluk Rusya ve Ukrayna yaklaşık 10 aydır savaşıyor. Oradaki savaştan kurtulan tıpkı eş var. Savaşın hunriz yüzü bu kadının yüzüne yansımıştı. Burada de bu kareyi seçtim.” şeklinde konuştu.

AA’ya çalışmalarında başarılar dileyen Çarpışma, 2023 yılında dünyada pir fotoğrafların çoğalmasını dilek etti.

Share: