Hatay’da bin 450 göz üzere ad çekme çekimi yapıldı

Hatay’da bin 450 bölük amacıyla ad çekme çekimi yapıldı

HATAY Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Dolgun Hane İdaresi Başkanlığı marifetiyle hayata geçirilen Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman içtimai hane hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin Hatay etabı olan bin 450 basamak amacıyla ad çekme çekimi yapıldı.

Hatay’ın model ilçesi Antakya’da spor salonunda gerçekleşen ad çekme çekiminde, Hatay gestalt ve İskenderun ilçesinde pusat yaptırıp ocak sahibi olmayı tayf eden vatandaşlar katıldı. Sabahleyin saatlerinde başlayan ad çekme çekiminde, martir yakınları, mânialı, emekli, çoluk çocuk tutmak için 4 grup kendisine gerçekleşti. Ad Çekme çekimlerinde ismi çıkan Gülay Sürer, 30 yıldır kiracı olduğunu ve ocak sahibi olacağı üzere keyifli olduğunu ifade ederek, “Kirama ödemekte çok zorlanıyordum özelikle kiralara mevrut zamlar cihetiyle. Tanrı razı olsun devletimizden inşallah herkese çarkıfelek tamam ocak sahibi atılmak” dedi.

56 yaşında ilk defa sülale sahibi olacağını ifade fail Mehmet Hüseyin Yılmayan, “4 yıl evvel zor oldum ve 4 yıldır ocak sahibi olma hasreti duyuyordum. Tanrı Cumhurbaşkanımızdan razı olsun inşallah herkese baht tamam” diye niteleyerek konuştu.

Share: