Emzirme Haftası’nda asıl adaylarına eğitim bilimi

Emzirme Haftası’nda esas adaylarına eğitim

ANKARA – Ankara Atatürk Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde anne ve esas adaylarına emzirme eğitimi verildi.

Ankara Atatürk Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi, Emzirme Haftası’nı etkinliklerle kutladı. Şifahane Gebe Okulu sorumlu doktoru Op. Dr. Sevgili Tapkan ve eğitim hemşiresi Birgül Ata marifetiyle verilen terbiye böylece benzeri merasim düzenlenerek, eğitime katılan temel ve anne adaylarına muhtelif hediyeler takdim edildi. Ankara İl Esenlik Müdürlüğü Ahali Sağlığı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu’nun katılımıyla düzenlenen programda emzirme ve anne sütünün önemine ilgi çekildi. Bebeklerin geçmiş 6 kamer yemeden içmeden asıl sütü ile emzirilmesi, uygun melfuf gıdalarla alay malay sunma beş altı 2 yaşına büyüklüğünde emzirmenin sürdürülmesi, korunması ve desteklenmesinin önemi vurgulandı.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine Yekeler, programda yaptığı konuşmada 1-7 Ilk Teşrin Emzirme Haftası etkinlikleri üzerine bilgiler vererek, Atatürk Sanatoryum Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi adına konunun önemini vurgulamak, sosyal farkındalık yapmak maksadıyla hakeza bire bir etkinlik gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Sayrılarevi Başhekimi Prof. Dr. Kültürlü Acara ise, Türkiye’nin sosyal kerem anlayışıyla emziren ve etkin annelere mütenevvi imkanlar tanıdığının altını çizerek, “Bilindiği üzere 22 Gücük Ay 2022’de Keçiören’in sunma dinamik iki hastanesi birleşerek Atatürk Sanatoryum adı altında dinç tıpkısı yapıya dönüştürüldü. Hastanemizde yıpranmamış doğan ve çocuk hastalıkları kliniğimiz vardı. Serencam haftalarda dahi avrat doğum kliniğimizde oldukça ileri mevrut hocalarımızla hareketli bir yapıya kavuştu. Halkımıza artık elan ruhlu bir yapıyla hizmet edeceğiz” dedi.

Programda konuşan Ankara İl Afiyet Müdürlüğü El Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, “Hiçbir ilacın sağlayamayacağı faydaları olan asıl sütünün önemini beş altı önceki hocalarımız çok fena hâlde anlattılar. Tek fabrikanın üretemeyeceği, dünyanın hep yer iyi zekalıları benzeri araya gelse hakeza aynı ilacı yapamayacaklarını görüyorlar. Cenabıhak-ü Teala hakeza benzeri imkan vermiş” dedi.

Share: