Rize haberleri… Rize Şehir Hastanesi deniz dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’üstelik bahir doldurularak düz yazı edilecek 850 akak kapasiteli Rize Site Hastanesi için icraat bitmeme ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri arasında 340 bin metrekare konusunda yapılacak Rize Şehir Hastanesi üzere dolgu dayanak noktası çalışmalarına aile ayında başlandı. Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Kemal Çeber, AA muhabirine, Rize Site Hastanesinin mensur edileceği alandaki deniz dolgu çalışmalarının yüzde 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan da ihale çalışmalarının bitmeme ettiğini tamlayan Çeber, “Gücük müddet içerisinde, yıl sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki yıllık tıpkısı müddet içerisinde dahi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, iyice tıpkısı şifahane düz yazı edileceğini ifade ederek, “850 kalifiye yataklı vagon benzeri sayrılarevi olacak. İhtiyaç anında tığ o sayıyı 1500’e büyüklüğünde çıkarabileceğiz. beherglas hastamız yattığı odadan bahir manzarası görecek.” diye niteleyerek konuştu.

Hastanenin mimarlık açıdan de haddinden fazla iyicene olacağını, Rize- Artvin Hava Meydanı gibi civar mimarisi ve karakterini yansıtacağını nâkil Çeber, etrafındaki bostan ve rekreasyon alanlarının birlikte ayrımsız şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin elden Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye kadar olan bölgeye, bir zamanda Gürcistan’a de hizmet edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla birlikte yeterli kalmayacağız. Hedefimiz Orta Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz nitelikli esenlik hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani alışılagelen hizmetlerini alıp birlikte kalifiye bire bir hizmet için ayrıksı yere ihtiyaç duyan Ilımlı Asyalıları üstelik hedefliyoruz. Onları afiyet turizmi ile beraber bu hastanemize getireceğiz. Örneğin böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz kim ‘Gel üç bölüm seni Rize’de yaylalarda rehabilite edelim, sonraları ameliyatını ol, sonrasında tıpkısı hafta elan ister termal tesislerimizde ister yaylalarımız birlikte söz. Ondan bilahare hem beynen hem fiziken metin şekilde ülkene dön’. Hakeza hedeflerimiz var. Bu hedefler üzere yapılan tıpkı şifahane olacak.”

Share: