Düşük faizli ev kredilerinin detayları

Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, güzeşte hükûmet toplantısı sonrası açıklayan ev destek paketleriyle ait açıklamada bulundu. Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi kampanyasının detaylarını açıkladı. Icra Vekili Bitkisel, Komutan Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle duyurulan Hane Finansmanı Projesi kapsamında ilk konutu alacak vatandaşlara çokça akla yatkın kıymetli güven imkanı sunduklarını tabir etti.

İşte Vekil Bitkisel’nin Twitter’dan yaptığı meşruhat:

“3 başlıkta duyurduğumuz Göz Finansmanı Projesi kapsamında ilk konutunu matlup vatandaşlarımızın çokça akıllıca altın emniyet imkanıyla konuta erişimlerini tezyit etmek amacıyla İlk Evim Ev Finansman Paketi’ni devreye alıyoruz.

Sonunda; bir numara umum konutlarda uygulanmak üzere, 2 milyon TL değerine kadar konutlar amacıyla, 10 yıla kadar vadeli, mahiye yüzdelik 0,99 faizli konut kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

İkinci başlığımız olan Genişletilmiş Basamak Finansman Paketi’nde ise “Liralaşma stratejimizi” destekleyecek biçimde ev değerinin en birkaç yüzdelik 50’si 01.04.2022 tarihinden geçmiş açılmış DTH’ın veya hurda altının TCMB’ye satımı ile karşılanması şartıyla devreye alınacaktır.

Bu kapsamda; bir numara el ve ikinci ahali konutları dahi kapsayacak biçimde, 2 milyon TL değerine kadar konutlar için, 10 yıla büyüklüğünde vadeli, aylık yüzdelik 0,89 faizli emlak kredisi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Sonuç kendisine, 1 yıl boyunca bölük eş fiyatlarını sabit tutmayı üstlenme ederek bu fiyatları internet sitesinde kamuoyu ile paylaşan ve cesaret veren kuruluşa birlikte bildiren, KOBİ ve KOBİ dışı yapım firmalarına müteveccih İnşaat Sektörüne Özel Yüreklilik Garanti Paketi’ni devreye alıyoruz.

Böylece, 01.05.2022 tarihi bakımından minimum %40’ı doğru ve %50’si satılmamış yapım projelerinin tamamlanmasını desteklemek üzere 20 bilyon teklik tıpkısı gerçek çarpık olup, sınırlı bir rakama büyüklüğünde 36 kamer vade imkanı sunulacaktır.”

İlk kez basamak alacaklara 2 milyon liraya kadar yüzdelik 0,99 faizli emlak kredisi

 

Maksat Kurum’dan ‘konut’ açıklaması

 

Basamak bindi paketlerinde detaylar muhtemelen oldu

 

Share: