Düğün salonundaki doğal gaz kaçağı 107 kişiyi hastanelik etti

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde tüplü sıtma sisteminden sızan gaz sebebiyle dernek salonundaki şiar törenine katılan 107 kişiyi zehirlendi. Baygıntı geçirip ser dönmesi hayat dolu ve hastanelere akış eden vatandaşların106’sının tedavisi tamamlandı, 1 züğürt ise Ankara’ya gönderme edildi.

Olay, mazi akşam ezanı saatlerinde Kastamonu’nun Devrekani ilçesindeki tıpkı dernek salonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, düğün salonundaki tüplü teshin sisteminde meydana gelen doğal gaz kaçağı sebebiyle nişan törenine katılan davetliler tıpkısı süre sonradan rahatsızlandı. Gazın havalandırma sistemiyle yayılması neticesinde düğüne katılan 107 gönül baygıntı geçirme, halsizlik, mebde dönmesi, göden bulantısı kadar şikayetler konusunda Devrekani Mehabet Hastanesine başvurdu. Burada geçmiş müdahaleleri yapılan vatandaşlar, şikayetlerin artması üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderme edildi.

Şu esas kadar Devrekani ve Kastamonu’daki hastanelere başvurma eden aralarında bebeklerin ve çocukların da olduğu 107 kişiden 106’sının tedavileri tamamlandı. Tedavileri tamamlanan vatandaşlar taburcu edildi. Durumu güç olan 1 sayrı ise Ankara’ya Kent Hastanesine sevk edildi. – KASTAMONU

Share: