Yataklarında ölü kâin çift, toprağa verildi

Yataklarında ölü mevcut çift, toprağa verildi

KASTAMONU – İstanbul’dan arazi davası üzere Kastamonu’nun Vesile ilçesine gelen evli çift, çocukları eliyle yataklarında ölü bulundu. Son yolculuğuna uğurlanan evli çiftin, stabil ölüm sebepleri otopsi raporunda ortaya çıkma.

İstanbul’dahi tevakkuf eden Eyüp Sarıbaş ve eşi Pakize Sarıbaş (74), bire bir süredir tanıdık toprak davası cihetiyle Kastamonu’nun Araç ilçesine kapalı Kıyan köyüne geldi. Esbak periyot Açar Adliyesinde gerçekleştirilen duruşmaya katıldıktan sonraları çocukları ile Kıyan köyündeki evlerine dönen Eyüp ve Pakize Sarıbaş çifti, mangalda pişirdikleri yemekleri yedikten sonradan odalarına yatmaya gitti. Mazi sabahleyin saat 10.00 sıralarında annesi ve babasının kalkmaması konusunda odalarına giden oğlu, yatakta annesi ve babasını sabit halde buldu. İhbar konusunda fenomen yerine afiyet ekipleri gönderme edildi. Esenlik ekipleri Eyüp Sarıbaş’ın memat ettiğini belirlerken, Pakize Sarıbaş ise Açar Oran Hastanesine kaldırıldı. Kısık hizmet ünitesine alınan Pakize Sarıbaş bile kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İncelemelerin arkası sıra Eyüp Sarıbaş ile Pakize Sarıbaş’ın cenazeleri, ölü açımı geçmek amacıyla Kastamonu Terbiye ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Buradaki otopside Sarıbaş çiftinden alınan numuneler Ankara Adli Tababet Kurumuna gönderildi.

Ardından Eyüp Sarıbaş ve eşi Pakize Sarıbaş’ın cenazeleri, aileye teslim edildi. Çevirici’ın Kıyan köyüne getirilen cenazeler, öğle namazına müteakip Kıyan Köyü Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının arkası sıra Şenova Mezarlığında toprağa verildi.

“Annem ve babamın illet öldükleri henüz bilinmiyor, araştırılıyor”

Asıl ve babasının ahiret yolculuğu sebebinin daha muhtemelen olmadığını söyleyenSerkan Sarıbaş, “İstanbul’dan yerey davası amacıyla köyümüze geldik. Duruşma sonrasında akşam mangal yakıp köfte, tavuk gibi yemekler yedik. Arkası Sıra annem ve babam yataklarına yattı. Odada sobamız namevcut. Annem ve babam, yazları köyde kalıyor, kışları bile İstanbul’a yanımıza geliyordu. Sabahleyin saat 10.00 sıralarında odaya gittiğimde ikisini de yatakta süzgün halde buldum. Ambulansı aradım, eve mevrut sağlıkçılar babamın öldüğünü belirledi. Annem ise Açacak Çap Hastanesine kaldırıldı. Annem, ciddi bakımda öğleye akıllıca ölüm etti. Ardından bizi, Kastamonu’ya irsal ettiler. Burada ölü açımı yapıldı, sonrasında bile alınan numuneler Ankara’ya gönderildi. Bizde cenazemizi alıp defin ettik. Annem ve babamın illet öldükleri bilinmiyor, görevliler araştırdıklarını söylüyor. Bizde zül ediyoruz sebebini. Otopsinin arkası sıra inşallah hastalık öldükleri ortaya çıkacak” dedi.

Ayrıca Eyüp ve Pakize Sarıbaş’ın yeğeni bile Pakize Sarıbaş’ın yatağında ambulans beklendiği sırada aynı şeyler tercüman olmak istediğini, ancak konuşamadığını söyledi.

Share: