Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki yavru nöbetine 5 ev henüz katıldı

DİYARBAKIR’bile, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları amacıyla HDP binası uğrunda döl nöbeti markajcı ev sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan da 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK aracılığıyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’de Diyarbakır HDP İl Başkanlığı uğrunda evlat nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 eş, çocuklarına kavuştu. Sülale sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Baharat için mevrut annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman üzere gelen annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’dahi Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin üzere mevrut babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve tıpkısı daha bilim alınamayan Yokluk için gelen annesi Besine ve babası Yılmayan Ikbal ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Mal üzere mevrut babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler marifetiyle karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla bina önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Istek, çocuğunun HDP eliyle Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene büyüklüğünde bir aşama atmayacağız. Fransa’birlikte çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Yavru da cahildi, bilmiyordu. Onu götüren HDP’dir. Gıyap, oğlum; çık, gel, korku. Oran yanımızdadır, korkacak benzeri öz yok. Nerede olursan ol bana tıpkı telefon haris. Ego seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye konuştu.Oğlu Ersin üzere gelen Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP yoluyla PKK’ya unsur yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Izzet babanın evladına kucağını açtığı üzere kucağını açıyor. Dön, gel daha çok. Sen gelene büyüklüğünde ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: