Depremzedeler üzere taşımalık kurulumu sürüyor

Düzce’de yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara Kıran ve Acil Boyut Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) gönderilen konteynerlerin kurulumu yapılıyor.

Kentte 23 Kasım’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin peşi sıra depremzedelerin ivedi barınma ihtiyacının karşılanması amacıyla bölgeye konteynerler irsal ediliyor.

Kent merkezi, Gölyaka, Çilimli, Cumayeri, Gümüşova ve Kaynaşlı ilçelerinde şu asıl kadar 328 konteynerin kurulumu gerçekleştirildi.

Sevkiyatı bitmeme eden konteynerlerin kurulumları, talepler doğrultusunda yapılacak.

“Vatandaşlar taşımalık kente arz güdük sürede taşınacak”

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, AA muhabirine, konteyner hayat alanlarında altyapı ve belde düzenlemelerinin devam ettiğini söyledi.

Demircan, konteyner kente vatandaşların genişlik gücük sürede taşınacağını söyledi.

Gölyaka’bile 28 konaklama ve 2 yönetimsel görünmek amacıyla toplamda 30 konteynerin kurulduğunu nâkil Demircan, “Köylere, talip vatandaşların evlerinin önlerine taşımalık yerleştirildi.” dedi.

Demircan, evleri yıkılan ya de yıkılacak vatandaşların icar yardımı aldığını aktararak, “Konteyner ihtiyacı olanların de taşımalık kentler kurarak toplu alanlarda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Emeği güzeşte hep ekiplere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: