Denizlili dartçılar şampiyonada dereceleri kaptırmadı

Sonuç yıllarda Dart sporunda yetiştirdiği sporcularla dikkatleri konusunda toplayan Denizli Dart Kulüpleri, 2022-2023 Türkiye Kulüplerarası Dart Şampiyonasında üstelik sıkıntı kadar esti. 44 kulübün katıldığı turnuvada kürsüye çıkmaya hak kazanan sporcular, Denizli’nin Dart sporunda ki başarısını gözler önüne serdi.

26-27 Ekim tarihleri arasında Ankara Atatürk Spor ve Işporta Sarayı Dart Salonunda düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Dart Şampiyonası müsabakaları, kıyasıya mücadeleler sonunda tamamlandı. 44 Kulüp yerine 264 sporcunun mücadelesi sonrasında Denizli temsilcisi Tavas Belediyespor Kulübü ikinci olurken Pamukkale Belediyespor Kulübü üçüncü adına kürsüde vadi aldı.

Katıldıkları temas şampiyonadan madalyalarla dönen ve dart branşında büyük başarılara imza atan kulüpleri ve sporcuları tebrik fail Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Dart sporuna istem vermiş tıpkı şehir olduklarını ve çalışmanın başarıyı birlikte getirdiğini rapor etti. Mecmu imkanları sporcuların hizmetine sunmak amacıyla çalıştıklarını belirten İlman, sporcu ailelerine ve antrenörlere teşekkürname etti. – DENİZLİ

Share: