Çorum’da çalınan traktör Çankırı’da bulundu

Çorum’un Mecitözü ilçesinde çalınan traktör ve tarım aletleri, uyanık ekipleri vasıtasıyla Çankırı’da bulundu.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye tutkun Sarıhasan köyünde N.K.’ye ilişkin traktör ve traktör üzerinde mevcut tarım aleti, evinin bahçesinden çalındı.

Olayın ardından İl Kurnaz Komutanlığınca Mecitözü İlçe Kurnaz Komutanlığı, İstihbarat Büro Müdürlüğü ve JASAT personelinden hususi ekip oluşturuldu. Yapılan araştırı sonucu traktör ve ekincilik aletlerini çalan 2 sevimli belirleme edilirken, zanlıların traktörü kendilerine aitmiş kabil ayrıksı birine sattıkları, satın düzlük kişinin ise traktörü albenili ile Çankırı’ya götürdüğü tespit edildi.

Bu gelişme konusunda harekete sabık bitirmiş ekipleri ganimet traktörü Çankırı’da ele geçirirken, traktörü satın düzlük nahoş birlikte yakalandı. Traktörü çalan ve satın alan hep 3 aynasız karşı adli muamelat başlatıldı.

İl Uyanık Komutanlığından yapılan açıklamada, “Çorum İl Uyanık Komutanlığı rehavet bölgesinde, vatandaşlarımızın birey ve dünyalık güvenliğinin sağlanması, hele hırsızlık olaylarının önlenmesine müteveccih inhibitör tedbirlere ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına 24 saat esasına göre kararlılıkla bitmeme edilmektedir. Vatandaşlarımızın kaba durumları 112 Müstacel Davet Merkezi üzerinden jandarmaya bildirmesi, olayların önlenmesi ve aydınlatılmasına şişman yardım sağlayacaktır” ifadelerine düzlük verildi. – ÇORUM

Share: