CHP’li Öztrak: 30 Ocak’ı beklesinler

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Faik Öztrak, “Galiba seçkin makule zorlamaya, kayran okumaya rağmen 6’lı Masa’nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını erinçsiz ediyor. ‘Bizimkisi onlardan elan mebzul. Bizim protokolümüz üstelik hazır’ söylemini tedavüle soktu. Hangi diyelim; taklitler asıllarını yaşatır. 30 Aile’ı beklesinler, ülkemizi karanlıktan aydınlığa zahir çıkaracağımızı görsünler” dedi.

CHP’li Öztrak, Türkiye’üstelik işçi, vazifeli, esnaf ve emekliden oluşan milyonlarca mutedil amut ailesinin büyük aynı tagaddi ve tahaffuz krizi ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek, “Bu iki kriz benzeri araya gelerek, mengene kadar milletimizi sıkıştırıyor. Konfedere Milel Gıda ve Tarım Örgütü verilerine bakarak, dünyada besin fiyatları akıbet tıpkısı yılda yüzde 1 gerilemiş. Tıpkı dönemde bizdeki besin fiyatları yüzde 77 artmış. Bu üstelik TÜİK marketlerindeki makyajlı etiketlere göre. Hangi yazık ki bu kış çokça yağışsız geçiyor. Sülale ayındayız amma beyninde hangi kar var hangi bile yağmur. Korkunç benzeri susuzluk kapıda ve tarım devriminin yaşandığı topraklarımızda yokluğun yanı sıra, açlığı konuşuyoruz” dedi.

‘İSTANBUL’UN SOYSUZ CIMBAR YERİ’Orta direğin ev ve makine sahibi olmasının yanı sıra kiralık bölük bulmasının birlikte iş olduğunu kaydeden Öztrak, “İstanbul Kadıköy’de ayrımsız muhtar, ödeyebileceği kiraya oturacağı evi bulamamış, ‘Gerekirse çadır kurarım, mahallemi ayrılma etmem’ diyerek çığlık ediyor. İstanbul’bile 120 metrekarelik ayrımsız habbe kirası, 2018’dahi 1800 lirayken, 2022 böylece 11 bin 280 liralık. İstanbul’bile kiralar 4 yılda 5 kattan aşkın kalık. Amme görevlileri, memurin ‘Ya tayinim İstanbul’a çıkarsa?’ diyerek beyhude yağız yağız düşünmüyor. İstanbul’un adı sürgün yeri oldu. 120 metrekarelik habbe kirası, 11 bin 280 lira. Asgari ücret aile kirasına da yetmiyor. Elan aşkın söze lüzum var mı? Esasen sonuç 4 yılda, 120 metrekarelik sayı farkı tıpkı evin kirası Ankara’de 960 liradan 5 bin 400 liraya, İzmir’üstelik 1560 liradan 7 bin 800 liraya, Adana’üstelik 840 liradan 4 bin 800 liraya huruç” diyerek konuştu.’YENİ BİR SUSURLUK SKANDALI’Öztrak, sakat Sorun Ocakları Yetişek ve Firez Vakfı Genel Başkanı Sinan Kırıcı cinayetiyle ilgilendiren üstelik, kamuoyuna yansıyan gelişmeleri dikkatle izlediklerini belirterek, “32 kısım tekmili birdenbire kullanılmamış benzeri Susurluk skandalını yaşıyoruz. Herhangi Bir konuda söyleyecek sözü olan sarayın atama İçişleri Bakanı sessiz çalışmamak adına hangi fotoromanları çevirdiğini açıklasın. Bilhassa bu seçme öncesi sahnelenen oyunun koskocaman bir parçası bile İstanbul Büyükşehir Belediyemize müteveccih haksız, hukuksuz siyasal operasyonlar. İstanbul Büyükşehir Uray Başkanımıza cebin yargıyı destek namına kullanarak İstanbullunun, milletin iradesinin arkasını dolanmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.’TAKLİTLER ASLINI YAŞATIR’6 siyasal partinin 30 Familya’ta ‘Geçiş Süreci Defa Haritası ve Kuma Politikalar Metni’ni açıklayacağını hatırlatan Öztrak, “Muhtemelen seçkin cins zorlamaya, yer okumaya rağmen 6’lı Masa’nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını huzursuz ediyor. ‘Bizimkisi onlardan henüz bol. Bizim protokolümüz da hazır’ söylemini tedavüle soktu. Ne diyelim; taklitler asıllarını yaşatır. 30 Sülale’ı beklesinler, ülkemizi karanlıktan aydınlığa şüphesiz çıkaracağımızı görsünler” diyerek konuştu.

Ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, HDP’nin reisicumhur adaylığı üzere ‘Eş adayda uzlaşabiliriz’ açıklamasıyla ilişkin, “HDP de Meclis’te grubu mevcut tıpkı partidir. Dolayısı ile Türkiye Şişman Kavim Meclisi’nde grubu kâin partilerin kişi içişlerini ilgili kararlarla ilişik konuşmayı siyasi incelik bakımından akıllıcasına bulmayız” dedi.

Share: