Çatıda yatarak sıva yapmıştı… Bu öğün de ayazlık demirine çıkıp boya yaptı

Çatıda yatarak sıva yapmıştı… Bu kere bile teras demirine çıkıp boya yaptı

KONYA – Konya’birlikte 4 katlı bir apartmanın çatısında kiremitlerin üzerine yüz üstü uzanarak tehlikeye aldırış etmeden sıva işleyen ateş parçası, bu kere bile ayazlık demirinin üzerine çıkarak boya yaparken görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir’üstelik Evsat Mahallesi’nde kâin 4 eğik ayrımsız apartmanın çatısına çıkan iki kişiden biri çatıya yüzükoyun yatarak çatı altındaki aut cepheye sıva yapmaya başladı. Çatıda kiremitlerin üzerine oturan diğer dirilik da masraf komple kovayı yilbik ve malasına harç koyarak sıvacıya yardımcı olmaya çalıştı. gelişigüzel iskelenin müesses olmadığı tanıdık binada, tek asayiş tedbir almadan sıva işleyen kişiyi görenler sangılık içerisinde kaldı. Ustanın hiç benzeri düzenlilik almadan sıva yapmasının görüntülenmesi ve millî basında düz almasının arkası sıra bir becerikli Yüce Elmalı, bu misil üstelik bire bir binanın üçüncü katta ayazlık demirine çıkarak boya yaparken görüntülendi.

Kendisini görüntüleyen gazetecilerle mütekellim 52 yaşındaki Büyük Elmalı, 1992 yılından bu yana sıva ve boyacılık mesleğini yaptığını söyledi. Gazetecilerle şakalaşan Ulvi Elmalı, ölümden korkmadığını belirterek, 10 yıl önceki iskeleden düştüğünü anlattı. Gazetelerin “Korkmuyor musunuz?” sorusuna yeniden espirili cevaplar veren Mualla Elmalı, “Şaban’ın bire bir filmi vardı evet, ‘yürekli’. Cesur korkaklardanım. Yoo ölümden korkmuyorum” cevabını verdi. İşini bildiği şekliyle yapmaya bitmeme edeceğini tamlayan Elmalı, ayrıksı yapacağı bir işinin olmadığını üstelik kaydetti.

“Haberi izlerken gördüm ‘o dangalak ki kim dedim”

Haberlere çıktığını akşam ezanı bire bir televizyon kanalında vukuf izlerken gördüğünü rapor fail Yüce Elmalı, “Haberleri izlerken gördüm ‘o dangalak ki kim?’ dedim. Baktım meğer biz ikimizmişiz. Kendi kendime böyle dedim” diye konuştu.

Ailesinin birlikte kendisini daim uyardığını ancak onları dinlemediğini vurgulayan Elmalı, “Haberleri izledikten bilahare ailem dahi aradı. Ama yapacak aynı şey namevcut ki, ailemiz diyor ama bana hariçten dünyalık veren olsa yapmayacağım, mal veren namevcut kim” diyerek, maliyetlerden ufuk iskele kuramadıklarını ve vinç çağıramadıklarını sözlerine ekledi.

Apartmandaki dairelerin sahibi turist ustaya arkalama ederken çatıda görüntülenen Arif Çorum ise, kendisinin üstelik işini yaparken ustaya arkalama ettiğini rapor ederek, “Ben dahi beraberinde namına eşlik ediyorum. Zaman yine çıktık, boyadık beraber. Ego apotr oldum, ben uzattım, bu boyadı” diye niteleyerek konuştu.

Aslında yaptıkları işin yavaş olduğunu vurgulayan Çorum, binaya kuracak iskele bulamadıklarını, ustanın üstelik elhak iskele istemediğini belirterek, “Hassaten ben halaskâr çağırayım dedim, ‘ben yaparım’ dedi katılmadı” ifadelerini kullandı.

Apartmanda ikamet fail bazen çatı sakinleri birlikte kabadayı ustanın bu şekilde çalışmasından çokça korktuklarını ile getirirken, “İskele kurduralım’ dedik. ‘Yok’ diyor. Kendisi yapıyor. Korkusuz maşallah, yürekli” diye konuştu.

Share: